| haidinamo a întrebat:

Va rog TPU ajutati-ma imi tot apare in marginea ecranului o chestie pe care scrie geniune microsoft software si nu-l gasesc in calcula
tor cum il dezactivez? spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| elNino212 a răspuns:

Fii atent! In C:\WINDOWS\system32 ai doua fisiere pe nume WgaLogon si WgaTray. Le dai rename la amandoua si le pui la sfarsitul denumirii.old, astfel se vor nu-mi WgaLogon.old si WgaTray.old. Dai un restart la PC si totul este rezolvat! happy

3 răspunsuri:
| DennDee a răspuns:

Nu poti sa il dezactivezi trebuie sa iti reinstalezi windows`u altfel nu merge. happy

| Căpșuuu a răspuns:

Ce naspa`! Am avut si eu si singura solutie este sa reinstalezi windowsul resprectivsad.sau altul.cum vrei.mie mi-a explicat ala de la It ca atunci cand pcul se updateaza nu trebuie sal lasi sa se updateze cum vrea el.trebuie buie sa alegi tu ce updateuri vrei sa faci.si atunci cand apar noi updaterui verifica sa nu fie asta cu windows genuine.winking.

| elNino212 a răspuns:

Incearcati sa faceti ce v-am zis ca merge. Eu unul asa am facut si nu am probleme.