| SpectralSong a întrebat:

Va roog, ajutor! acum am venit de afara cu ceva colege. si era si prietenul meu cu inca 2. si m-am uitat la el. el se uita la mine si tot asa(juca fotbal intre timp) si dintr-o data un prieten de alui striga in gura mare Se desparte de tine! si m-am suparat tare. am ajuns acasa si am inceput sa plang. eu chiar tineam la el. si vreau sa ma impac. el ma place si eu il plac dar nu stiu de ce s-a despartit. si a zis ca intra numai peste o ora pe mess. nu pot astepta atata. vreau sfatul vostru. va rog. cum sa ma impac cu el:X?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu inca mai vrei sa te impaci cu el dupa ce te-a povestit prietenilor lui?
-Inseamna ca ai un suflet foarte bun si lasi de la tine enorm de mult.
Sfatul meu este ca ar fi mai bine sa vorbesti cu el face to face, nu pe mess, altfel el are castig de cauza.
Intreaba-l despre ce a spus prietenul lui, ca s-ar putea sa nu fie adevarat si asigura-te ca totul este bine.
Asculta-i argumentele, apoi comenteaza-i-le.
Sa va certati nu este un mod constructiv de a comunica, asa ca vezi tu cum il impaci sau daca el te impaca pe tine.

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Daca nu ti-a zis prietenul tau ca vrea sa va despartiti, inseamna ca nu v-ati despartit. Dupa felul in care privesti situatia, pun pariu ca ai vreo 13-14 ani. Trebuia sa ramai pe teren si sa-l intrebi pe iubitul tau daca e adevarat. Poate tipul ala a vrut sa faca o gluma

| Brittanie a răspuns:

Buna.Cred ca esti foarte suparata.Imi pare tare rau.Stai calma! Totul va fi bine! Mi se pare tare ciudat ca prietenul lui ti-a zis asta. Daca chiar vroia sa va despartiti iti spunea chiar el. Oricum poate vroia doar sa te supere. Daca chiar vrea sa se desparta de tine, nue nimic.Sunt 100 si o mie de baieti care te vor placea mai mult decat el.Bafta! Sa ma contactezi daca mai sunt vesti.Conteaza pe mine. O zi placuta.

| riker21 a răspuns:

Pai poti sa ii spui cat de mult tii la el si il iubesti dar inainte de asta asigurate ca prietenul lui spunea adevarul daca chiar vrea sa se desparta iti va zice si motivul eu cred ca trebuie sa petreci mai mult timp cu el poate s-a simtit neglijat cand ai plecat cu fetele insa daca nu vrea sa inteleaga arata-i cat de mult tii la el pune la statut cv sa vada toata lumea nu stiu sper ca am fost de ajutor

| SpectralSong explică (pentru riker21):

Mi-ai fost de ajutorlove struck da faza e ca. el nu ma baga in seama nici cand eram impreuna. nu stiu. e putin mai timid. habar n-am nu e faza ca stau eu cu fetele