| mmsdjs a întrebat:

Va roog ziceti-mi si mie un remediu ca sa scap de cosuri, m-am saturat sa imi zica toti ia-ti o crema bla bla, am folosit de toate nu scap de ele le am de 4 ani si nu mai scap de ele si nici de punctele negre va rog sunt disperata nu mai suport cu ele! dau funda! caruia care imi zice cum sa scap de el dar sa si functioneze, nu numai din vorbe.

Răspuns Câştigător
| Nume3 a răspuns:

Pai incearca si zeama de lamaie..insa ti-am spus ..nu in fiecare zi ..si rezultatele nu se vad chiar de la prima incercare...

4 răspunsuri:
| Creata_Oita_1995 a răspuns:

Cel mai simplu este sa te duci la cosmetica si sa ceri un tratament pentru curatarea fetei. O sa doara si o sa iti ramane niste pete 2-3 zile dar daca te dai cu crema cicatrizanta de tataneasa si te speli cu sapun cu sulf o sa ai o fata perfecta. De asemenea, sunt niste pastile Zinkit pe care le pui in apa si se dizolva si apoi le bei.
Succes :*

| Nume3 a răspuns:

Buna. De punctele negre poti scapa i felul urmator : fa-ti un ceai ( negru sau de musetel), pune-l intr-un castron si stai cu capul deasuprai lui, as ti se vor deschide pori, dupa care spalate cu ceaiul pe fata, dupa cateva sedinte ca astea o sa vezi diferenta ( cam 2-3). Pentru cosuri ai putea folosi zeama de lamaie, acum depinde si de ten pentru ca la unele persoane li se usuca, altora le face bine.Eu zic sa incerci si daca are efecte negative ia un ou amestecal cu o lingura de malai si stai cu masca asta 10 -15 minute, e destul de neplacut dar merge.
Iti recomand sa nu te dai cu fond de ten sau pudra pentru ca iti inchid porii si nu o sa mai scapi de cosuri asa, dar iti poti lua un baton corector pentru cosuri.
Zeama de lamaie nu o folosi in fiecare zi pentru ca iti va usca tenul. Foloseste-o odata la 2-3 zile.
Sa te speli pe fata dimineata si seara ( nu de mai multe ori pentru ca iti poate usca pielea) cu un sapun mai de calitate.
Sper ca te-am ajutat. Pa pa :*

| mmsdjs explică (pentru Nume3):

Eu sunt cam bronzata la fata, deci ce e bine sa folosesc, si am folosit chestia aia cu masca cu malaiu dar nu mi-a trecut crying(((((((((((((((((((

| Nume3 a răspuns (pentru Nume3):

Mersi pentru fundita

| Nume3 a răspuns (pentru mmsdjs):

Pai incearca si zeama de lamaie..insa ti-am spus ..nu in fiecare zi ..si rezultatele nu se vad chiar de la prima incercare...