| alexaalexandra a întrebat:

Va roogg ajutati`ma cu niste sugestii. sunt din caras-severin si pe 5-6 iunie plec cu clasa intr-o excursie. eu vreau sa ma duc dar problema e ca atunci o sa fiu pe stop. mi-am calculat si exact atunci.(pentru ca azi mi-a venit si pana atunci trece o luna(
ce pot sa fac?crying( ghinion straight face. tocmai atunci crying

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta e, te impaci cu ideea. Menstruatia e ceva normal fiziologic, n-o trata ca pe o boala. Vor fi multe momente importante in viata ta care vor cadea in "acea perioada a lunii". E alegerea ta daca te victimizezi si le ratezi pe toate sau daca te comporti normal si le fructifici la maxim.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu stiu daca esti singura fata din clasa ta in situatia asta.in orice caz vorbeste cu parintii tai si cu fetele din clasa ta si vezi ce e de facut.thinking

| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Nu ma pricep eu la chestiile astea, dar nu ai putea sa folosesti un absorbant in acea zi?
Poate fetele de aici iti vor da sfaturi mai complete.
Sa ai o zi buna!

| dewix a răspuns:

Eu de obicei zic "vai, ce o sa ma fac, daca ma patez" dar uit ca sunt la menstruatie si fac ce vreau si nu ma patez laughing
Cel mai important este sa nu stai toata ziua cu grija.

| RoxiutzaRux a răspuns:

Pai cam nimic... n`ai cum sa impiedici astahappy.

| alexaalexandra explică:

Pot sa`mi pun absorbant dar o sa stau toata excursia cu grija? in loc sa ma distrez si eu.

| carina4amya a răspuns:

Exita anumite medicamente care amana cu o saptamana dar nu este sigur.