| RuxyzLOL a întrebat:

Va roogg eu muult multt de totttt crying puppy dog eyes puppy dog eyes sa ma ajutati! macar cateva randuri..trebuie sa argumentez ca Baltagul este o intriga politista puppy dog eyes puppy dog eyes FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnabellaXD a răspuns:

Baltagul este un roman mitic, urmand legenda baladei,, Miorita'' conflictul dintre cei 3 ciobani care se termina cu moarte moldoveanului.Vitoria Lipan da dovada de atentia unui fin pshiholog ea anticipand tot ceea ce urma sa se intample.Neavand facultati aceasta avea scoala vietii. Urmareste ca un politist fiecare miscare a celor doi criminali reusind sa ii demastehappy.O femeie simpla, de la tara, fara carte isi face singura dreptatehappy

| RuxyzLOL explică (pentru AnabellaXD):

Eh..cam tarziu dar. asta e big grin ma tin de cuvant nu ca altiii! straight face

| AnabellaXD a răspuns (pentru RuxyzLOL):

Imi pare rau ca nu te-am putut ajuta la timp happy