| WeLoveIceCream a întrebat:

Va rooog ajutati-ma! vine ziua mamei mele! ce cadou i-as putea lua? ceva frumoos si special...PLS! Funda!winkingbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Mayyyyyy a răspuns:

Http://www.google.ro/......Http?/url
citste mai jos!
Flori – Daca e in ghiveci, excelent! E un cadou care ii va aminti mereu de tine! In cazul in care ai luat in calcul varianta unei flori artificiale, scoate-ti-o automat din minte! Florile artificiale sunt adesea simbol al neglijentei, nepasarii, nicidecum nu reprezinta un gest nobil, facut din dragoste. O varianta buna ar fi Tuberoza, care se si ingrijeste usor, insa nu uita ca, in fond, si un ghiocel plapand te poate scoate din impas.
Imbracaminte – Intradevar, reprezinta ceva foarte, foarte personal, dar in cazul in care nu nimeresti marimea care trebuie, o sa fii fata in fata cu un dezastru. De obicei, femeile isi cunosc cel mai bine stilul, iar orice tentativa de surprindere cu un obiect vestimentar nu va avea rezultatul scontat.

Bijuterii – Aici, totul este foarte simplu! Daca stii sigur ca poarta bijuterii cu placere si ai baga mana in foc ca poti ghici dintr-o mie de modele piatra care o va fermenca, nu ezita. Este o varianta foarte la-ndemana si cu siguranta un obiect care ii va aminti de tine de-a pururi.

Un animal de casa – Unul din cele mai nepotrivite cadouri pentru o mama, intrucat exista sanse maxime sa se simte depasita de situatie. Un animal de casa starneste multe bucurii, dar efortul depus pentru ingrijirea lui intrece orice limita imaginabila. Iar o mama coplesita deja de indatoririle casnice si un job full-time va lesina instant cu sau fara animalul de companie in brate.

O felicitare personalizata – Toata lumea stie ca mamele, prin definitie, sunt niste romantice incurabile. Le induioseaza orice lucru mic facut din inima si dedicat intru totul lor. Un mesaj original, urari sincere, declaratii siropoase sau chiar o poezie special compusa ii va topi inima intr-o secunda.

Daca ti se par toate variantele de mai devreme prea demodate, poti incerca sa transformi complet ziua celei mai importante femei din viata ta printr-o surpriza inedita: Spala tu toate vasele, sterge praful, aranjeaza patul, aspira in toata casa, rezerva o masa la un restaurant care stii ca ii place sau surprinde-o cu o cutie de ciocolata si un sincer "Te iubesc, mama!".

2. Fa-i un abonament la revista preferata! Cea mai buna parte este ca abonamentul il poti face chiar din fata calculatorului. Efort minim pentru efect maxim!

3. Mamei ii place sa citeasca? Alege o carte pentru ea. Incearca sa cauti cartea potrivita chiar prin anticariate. Pretul va fi cu siguranta mai mic si poti da chiar peste editii de colectie!

4. In cazul in care calculatorul nu mai reprezinta o enigma pentru mama ta iata inca o idee originala: Cumpara un card de memorie( se gasesc chiar la preturi sub 20 de lei) si pune pe el cateva carti in format electronoic. Cartile le poti descarca de pe site-urile care ofera gratuit acces la carti online.

5. Fa-i o prajitura! Daca esti destul de mare incat sa ai voie sa umbli la aragaz, atunci poti incerca aceasta varianta. Alege o reteta usor de preparat ca sa fii sigur ca nu dai gres!
Exemple de cadouri: un buchet cu flori,o petrecere surpriza si inimioare milka!

Un buchet de flori,Un articol de imbracaminte pe gustul ei,un lantiosr, o bratara, perne din acelea in forma de inima pe care poti scrie ce vrei, Si cel mai important sa o iubesti Buna. eu de obicei ii cumparam mamei un set de parfum si 3 trandafiri...dar anul trecut am hotarat sa schim ceva si i-am cumparat un ghiveci de flori si o felicitare e mai bine asa, mama mai are floarea de la mine:X
Un ceas, sau un inel din argint sau i-a pozele cu ea din tinerete si ii poti face un tablou

Eu i'am luat mamei mele o oglinda pe care i'am gravat numele. Poti sa ii iei o caseta de bijuterii cu tot felul de forme, un ghiveci cu flori, o cutie cu bomboane sau chiar poti sa ii oferi ceva facut de tine :un colier, o bratara etc. Sigur va aprecia mai mult un lucru pe care l'ai facut cu mana ta de cat un lucru cumparat, secretul e sa fie daruit din inima.

Succes si La multi ani mamei tale :*!

4 răspunsuri:
| WeLoveIceCream explică:

Multumesc mult Iulia si evelyna pentru ca m-ati ajutat, si mersi iulia pentru urare. promit ca la urmatoarea intrebare la care raspunzi o sa iti dau tie fundawinkinghappy.

| Hallie a răspuns:

Hi ThinkingPositive.La multi ani pentru ziua mamei tale care e pe "drum". Cred ca i-ai putea lua o pereche de cercei, sau un lantisor cu un buchet de flori.Sau daca nu o programare la coafor, de ce nu? In speranta ca ti-am fost de ajutor, Iulia.Pa pa, sa ai o zi frumoasa.

| Myself_5723 a răspuns:

Buna!

Eu in locul tau mamei mele i-as cumpara un parfum sa zicem un "Gift set", o bratara sau un lantisor.

Pa, pa!

| Ramonyka19 a răspuns:

I-ai putea lua un parfum, sau un tricou sau o pereche de pantalonasi...Eu ti-am dat cateva sugestii pentru ca si eu am o problema cu cadourile