| Petru535 a întrebat:

Va salut! Am și eu o dilema care ma cam stresează de ceva timp.
Am 16 ani, deci nu va luați de mine. Pentru ca probabil ați fost și voi în situația asta.
Anul acesta am avut parte de niște relații destul de nereușite, fiind înșelat, dacă-i pot spune asa de aproape toate fetele cu care am fost. Ideea este ca eu nu prea am experienta cu fetele și în ultimul timp, în grupul meu de prieteni, toți sunt în relații frumoase și sunt fericiți. Iar eu stau și ma uit în gol pentru ca nu am pe nimeni lângă mine. As încerca să vorbesc cu fete, dar eu unul nu prea le am și de multe ori intru în acel stadiu de "friendzone". Sau dacă chiar găsesc o fata cu care ma înțeleg foarte bine, ori e în alt oraș ori are deja prieten.
Ce sfaturi îmi puteți da? Mulțumesc anticipat. Dau fundă comentariului cel mai explicit.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut Petru,

Ce sfaturi sa iti dam? happy Pai stii si tu ce ai de facut, o sa treaca perioada asta.
Este normal, ai 16 ani, multa lume gandeste fix asa la 16 ani, probail si eu am gandit asa.

Vrei pe cineva langa tine, vrei pe cineva cu care sa vorbesti, ai vrea sa te descopere cineva, sa schimbi ceva in rutina de zi cu zi, sper ca am ghicit.

Nu trebuie sa o dai in disperare, te asigur ca o sa vina si momentele mult asteptate. Mai ai 2 ani pana la 18 ani, dupa o sa poti sa faci tot ce vrei, o sa poti sa te angajezi si o sa iti faci viata asa cum vrei tu, asigura-te doar ca ajungi in acel punct, vesel si fericit happy

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Usor baiete, ai doar 16 ani. Deocamdata, cartea. Ai o viata inainte.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu te mai chinui cu fetele. Nu știu ce vor și știu doar să își bată joc de băieții buni.

| namgasitaltusername a răspuns:

O sa-ti gasesti si tu gagica stai linistit. Momentan ai doar 16 ani, e normal sa incerci si sa vezi cum e intr-o relatia. Daca vrei sa-ti faci gagica totusi gaseste pe cineva de incredere.