| trocki1238238409238409 a întrebat:

Vă salut! Mă confrunt cu o "problemă" destul de enervantă. Recent am reusit sa iau si eu bacalaureatul, cu media 8. Am terminat mate-info. In ultimele 3 saptamani doar am stat si am invatat si de aceea nici nu prea am mai iesit cu prietenii. Chestia e ca m-am obisnuit sa stau pe acasa si nu mai am niciun chef sa ies cu ei, acasa nu am ce sa fac fiindca nu mai am de invatat, nu stiu ce sa fac, daca sa merg la ceva facultate sau sa incep o afacere pe cont propriu. Faptul ca n-am mai iesit cu prietenii, parca imi da asa o stare de singuratate. Ce ar trebui sa fac cu viata mea de acum incolo? Orice sfat e bine primit. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, felicitari pentru BAC!
Apoi, pana te desmeticesti si stii incotro o iei ai putea incepe prin a-ti ajuta parintii si buncii, cu treburile din casa si gospodarie, ca acum esti ditamai barbatul si chiar poti sa-i ajuti.
Cu afacerile proprii, ti-as sugera sa mai astepti cativa ani, ca esti prea mic si nu ai nici o cunsotinte care sa te ajute intr-o afacere.
Fa un curs de afaceri, ceva, orice te-ar putea propulsa si ajuta sa te lansezi in cativa ani, in afaceri.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ar trebui sa fac? De unde să rezulte trebuința, dacă nu din tine? Nu trebuie să faci ceva anume. Cineva îți dă de mâncare și ai unde să pui capul jos pe pernă. Dacă ți-ar foame și ar trebui să îți câștigi tu mâncarea, ce ai face? Nu știi? Fă post 72 de ore, doar cu apă, să te trezești la realitatea proprie mai profundă. Că filozofie cu burta plină ( viața mea, etc) nu iese.

| haileewatson a răspuns:

1. Iesi din casa, iesi cu prietenii, distreaza-te pentru ca este vara si ai luat Bac-ul.
2. Daca nu esti sigur la ce facultate vrei sa mergi, ia un an pauza si angajeaza-te si si o sa vezi la anul la ce facultate vrei sa mergi.
3. Ce afacere pe cont propriu? Pentru afacere iti trebuie capital, ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheful iese ieșind. Antrenează-te să ieși din nou cu prietenii ca înainte iar despre facultate așteaptă un an și în timpul ăsta gândește-te bine la ce facultate vrei să dai.