| bOom a întrebat:

Vara aceasta aveam parul lung dar m-am frezat scurt din cauza deteriorarii capetelor.Problema era ca foloseam placa excesiv de mult, si m-am hotarit de atunci sa nu o mai folosesc, insa din cauza prostiei mele nu puteam renunta la ea si acum 2 saptamini iarăsi m-am frezat.Simt ca mor(. Eu vreau a am parul lung lung si frumos.Si de acum chiar sunt hotarita sa nu mai folosesc placa defel.La mine parul creste repede insa nu la fel de repede cum mi-as dori eu. Dati-mi niste sfaturi pentru a accelera cresterea parului, va rog.Si gata promit ca nu mai folosesc placa.

Răspuns Câştigător
| ForeignO a răspuns:

Simplu :)

Uleiul de ricin. Eu l-am folosit o luna ( de 3 oripe saptamana. Te dai cu el pe par inainte sa te culci (ai grija este foarte lipicios si daca dai in exces o sa golesti o sticla de sampon )si il tii toata noaptea. Dimineata te speli.)Eu am folosit 3-4 luni, mi-a indessat parul si l-a facut sa creasca dar nu asa repede incat m asteptam Uite aici despre aplicare http://sfaturi.eva.ro/......5535.html.
Mai poti folosi creme.ca asta:http://www.bionatura.ro/......etrol.html

Vreau s-oo incerc. Oricum are petrol si urzica, excact extractele ce grabesc cresterea parului. Iar cat despre placa, te-asi recomanda sa nu o mai folosesti o perioada luuunnggaa de timp dupa care poti sa-ti mai faci parul cu placa dar umai ocazional;)

O zi buna!