| anonim_4396 a întrebat:

Vb cu o colega care sufera dupa o desp...eu chiar o iubesc si i-am sps intr-o seara, ea mi-a sps ca apreciaza gestu. Mai e ceva de facut, chiar vreau sa fiu cu ea Funda va rog dati-mi niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| lilien a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea, intreab-o ce ii place, ce peripetii a avut, ce hobby-uri are si povestestei si tu despre ale tale, aici voi puteti gasi puncte comune si pot renaste subiecte noi de discutie. Incearca sa-i fii mai intai prieten si apoi iubit. Totul se bazeaza pe cunoasterea, mai ales daca biata fata a suferit o despartire. Trebuie sa-i fii alaturi si daca sunt sanse sigur cu timpul se va naste ceva.big grin

4 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Acum nu cred ca e momentul sa ii spui iar ca tii la ea si ca ai vrea sa fii cu ea,deoarece sufera,si are timp sa se gandeasca,sa treaca peste.Tu o poti ajuta, sa ii fii mereu alaturi, si poate o sa te placa si ea.

| zAmb3T a răspuns:

Sall!
Pai incearca sa ii faci mia multe complimente...ii poti da un buchet de trandafiri(crini, garoafe), o inviti in oras, si sa stai cat ma mult timp in preajma ei.
Sper sa te ajute cu ceva raspunsul meuhappy
Fundita?smug

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care il poti face e sa ii fi aproape ...si acum de ex ii poti spune ca nu e singura ca ii esti alaturi si vei fi mereu ca tu nu ai face o sa sufere niciodata.si din astea spune-i ca baiatul resp nu o meritahappy succes:*

| Mya_2107 a răspuns:

Ar trebui sa o lasi putin sa isi mai revina dupa despartire iar cand va reveni in normal faceti lucruri impreuna dar doar ca prieteni. va dura ceva timp ca sa fiti iubiti. sper ca te-am ajutat. funda? please