| analia0103 a întrebat:

Vi s- a întâmplat să vă placă o persoană foarte tare cu care să vă vedeți in fiecare zi cam 2-3 ore, dar să știți 100% sigur că nu aveți nicio șansă cu el/ea? sad ce ați făcut sau ce ați fi făcut în această? (mai mult)

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, mi s-a intamplat asta si la un moment dat am reusit sa fiu cu persoana respectiva, insa nu a mers si nu a fost nimic de durata. Dupa aceea, am tot incercat sa stau cat mai mult in preajma acestei persoane, desi stiam ca nu are niciun rost si ca nu am nicio sansa, fiindca nu poate exista o relatie intre noi. Dupa cateva luni, mi-am dat seama ca nu "iubeam" presoana respectiva in sensul in care mi-ar fi placut o relatie cu aceasta, insa exista o admiratie foarte puternica. Mai pe scurt, imi doream sa petrecem mult timp, insa doar ca prieteni. Nu prea ai ce sa faci, decat sa incerci sa nu mai stai in preajma persoanei respective, astfel incat sa-ti treaca mica obsesie. In cateva luni ar trebui sa fie mai bine, cred eu.

| Malina2002 a răspuns:

L-am intrebat.Ial cu vorba si intreaba-l, dar fara sa afle.

| DiamondEyes a răspuns:

Pur si simplu accept lucrul asta si incerc sa nu ma mai gandesc, s-o vad ca pe ceva "interzis" si sa ignor mai tot ce face. Uneori ignoranta ajuta.