| zaratu a întrebat:

Vi s-a intamplat si voua fenomenul de paralizie in somn? Sdica tu auzi tot ce se intampla in jurul tau dar nu poti vorbi sau sa te misti?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Da. Daca nu iei pastile care sa cauzeze asta te ajuta f mult sa te relaxezi inainte de somn si sa nu te stresezi ziua

| Florin1935 a răspuns:

Se poate întâmpla atunci când se produce o sincronizare proasta a creierului in timpul somnului.
In general noi suntem paralizați atunci când dormim pentru a nu ne face rău gesticulând.
Cunosc colegii perfect sănătoși care au experimentat așa ceva în schimb eu nu.