| Copilaaa a întrebat:

Vi se intampla uneori sa va simtiti singuri? cum rezolvati problema?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu la toti functioneaza aceeasi metoda. suntem diferiti psihologc si percem altfel lucrurile.
Eu cand ma simt singura,imi pun toate gandurile intr-o pagina word, ori incep sa dau mesaje prietenilor apropiati si ma descarc.
Dar cum am spus. Nu la toti functioneaza.
Cand te framanta ceva imi poti da un mesaj pe privat! "big grin
Sigur e ceva pe dinauntrul tau, ceva ce te apasa, de aici reusind sa te cuprinda starea de singuratate.
Ai grija de tine, copilo!
Te pup!

5 răspunsuri:
| Cobra56289 a răspuns:

Ai putea sa te uiți pe youtube la ceva amuzant. Sau ai putea sa ieși cu prieteni pe afara. funda?

| LittleLady a răspuns:

Da,de multe ori se intampla sa ma simt singura ca si cum nu as avea pe nimeni, desi sunt inconjurata de sute de oameni.Adesea imi gasesc refugiul in carti.Atunci cand ma simt sigura uit de tot si ma pot concentra asupra actiunii petrecuta in cartea respectiva.Atunci traiesc cu adevarat acele sentimente pe care le traiesc personajele.Am cateva carti preferate pe care le citesc ori e cate ori sunt ingandurata si ele imi readuc zambetul pe buze!
Sau vorbesc cu cea mai buna prietena. happy ea e mereu optimista,spre deosebire de mine, care sunt o pesimista inascuta; si starea ei de spirit si incurajarile ma fac mereu sa zambesc indiferent de circumstante!
O alta varianta ar fi arta cu toate ramurile ei, printre care; desenul, muzica, poezia.Imi place sa desenez in timp ce ascult muzica; astfel se nasc asa zisele mele"capodopere".
Eu ti-am spus variantele care functioneaza la mine, darincearca-lee si tu; niciodata nu poti stiwinking.
TE PUP!

| Copilaaa explică:

NoSmile si eu scriam acum cativa ani(acum un an m-am oprit). Eram foarte talentata la romana, dar dintr-o data n-am mai fost in stare sa fac nimic.nimic nu mai imi iesea, nu mai aveam chef sa scriu...Am trecuta prin alta depresie cand am realizat ca mi-am pierdut asa zisul,, talent''.n-am mai scris nimic apoi.Cat despre prieteni, in iarna am rupt legatuta cu majoritatea...Am inceput sa nu mai cred in prietenie si nu mai credeam nici in dragoste.N-am cui sa-i mai dau mesaje.sad Oricum iti multumesc mult pentru raspuns :* imi poti trimite pe privat facebook-ul tau ca acolo sunt mereu :*:*

| Copilaaa explică:

Cobra56289 am ales de ieri raspunsul castigator.E o varianta si youtube-ul.Insa cea cu prietenii la mine pica...Nu mai am pe nimeni.Mersi frumos pentru raspuns :*

| Copilaaa explică:

Stellahalfofu, iti multumesc! Si eu cand sunt trista imi gasesc alinarea in carti, insa de la un tip nu mai ma pot concentra si nu-mi mai induc starea aia de bine.Care sunt cartile tale preferate? si cele care iti aduc zambetul pe buze? Da! si desenul ar fi o varianta...o sa incerc si eu! multupesc inca o data :*