| Miruna0909 a întrebat:

Vi se pare normal ca un cuplu să isi petreaca timpul mai mult separati decat impreună? La modul că el nu e in strainatate sa fie relatie la distanta, nu, e doar o distanta de 20km. In ultima perioada ne intalnim decat la scoală, dar după ore sau in timpul liber nu ne dam intalnire, pentru că el sta la tara si eu in oras. Cum vi se pare relatia asta? E ok asa? Vara in timpul vacantei mai venea el in oras pentru mine, dar acum nu se mai intampla asta.
Mie una nu prea imi convine situatia asta, dar n-am ce să fac. Vad alte cumpluri care se intalnesc mai mereu, petrec o gramada de timp impreuna, altii au o distantă si mai mare, de 50-100km si tot de intalnesc mai des. Am vorbit cu el chestiile astea, si spune că oricum ne vedem la scoala și o sa ne mai intalnim asa in vacante, că nu are timp.
Poate o sa ziceti de mine ca sunt pisăloagă, da chiar vreau sa va aud vouă părerea, dacă e corect așa sau nu

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru doi copii care se vad la școală e complicat sa mai faceți și 20 km in timpul liber.

| gabicoo a răspuns:

Tu câți ani ai? 13?

| lpavel a răspuns:

Depinde de cum simte fiecare, tu ai vrea mai mult, el se multumeste cu atat, nu are nevoie de mai mult sau e problema banilor! Deci daca nu se intalneste cu nimeni in afara de tine e ok!
Nu uita ca e la scoala ca si tine, nu are bani sa mearga zi de zi in oras! Puteti vorbi pe net daca nu mai poti de dorul lui... el nu iti zice ca e din cauza banilor dar eu asa banuiesc, deci nu forta nimic ca il pierzi!

| Furnicuta000 a răspuns:

E de ajuns sa va vedeti la scoala si dupa scoala cand petreceti 1-2 ore impreuna (banuiesc) si o data intr-un weekend, nu trebuie sa fie in fiecare weekend. Tu zici ca nu parcurge el 20km sa vina sa te vada, dar tu de ce nu parcurgi 20km pana la el sa te duci sa ii faci o vizita? Sunt sigura ca s-ar bucura