| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare penibil sa fac din nou pregatire la matematica in clasa a IX-a?

12 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu mi se pare penibil, e un lucru bun

| T0T a răspuns:

Eu zic că e cam devreme și cam irosești bani. Ți-aș recomanda să faci din a 11-a pentru a fi pregătit pentru bac mai ales că din a 11-a începe să se complice matematica din liceu. În a 9-a și a 10-a chiar e accesibilă.

| Meli2314 a răspuns (pentru T0T):

Nu vreau sa fac pentru bac, ci vreau sa fac cateva ore ca sa am o baza, de plecare laughing.

| T0T a răspuns (pentru Meli2314):

Păi baza nu o ai din generală?

| Meli2314 a răspuns (pentru T0T):

Ba da, dar ma refeream ca nu vreau sa patesc ca in clasa a 8-a ca am lipsuri. Daca repet materia de pana acum din clasa a 9-a, imi va fi mai usor pe parcurs. Nu explic prea bine scuze laughing

| Meli2314 a răspuns (pentru Meli2314):

Sa*

| Claudiu1905 a răspuns:

Mi se pare obligatoriu, si nu doar la mate, la toate materiile importante. Fara preparator doar onorezi cu prezenta, in tarile mai avansate exista chiar scoli separate la care poti merge dupa ore sau in weekend, si pentru cei cu pretentii si in vacanta

| artmosfera a răspuns:

Normal că nu. Și eu tot a 9-a sunt. E nașpa la mate, mai ales că e și la început și chestii. Dacă simți că nu-i ok și că nu te descurci, e firesc să faci pregătire.
Pe ce profil ești?

| Meli2314 a răspuns (pentru artmosfera):

Mate-info, nu ma mai descurc asa bine, am un 7 si un 8 :c
tu?

| artmosfera a răspuns (pentru Meli2314):

științe ale naturii
un 6 și un 9
ai note super ok
faza-i că depinde în mare parte și de tine
un pic mai mult lucrat
așa am ajuns de la 6 la 9
vezi unde scârțâie treaba
unde nu te descurci poți lua legătura și cu cineva mai mare, gen a 10-a, a 11-a, sigur ai vreun prieten, o cunoștință ceva, care măcar să-ți dea un sfat, o indicație

| laurasup11 a răspuns:

Mie nu-mi se pare. daca nu te pricepi la mate nu are nmc.Ce crezi ca esti singurul sunt mii de oameni

| queenofthesouth a răspuns:

Faci pregatire cand simti tu ca ai nevoie, nu cand considera altii ca e penibil sau nu... mai bine ca ti-ai dat seama ca nu te descurci acum decat in a 12a