| Happiness_8100 a întrebat:

Viata e stupida.Nu stiu de ce! Sau poate pur si simplu a mea e stupida! Am un sentiment ciudat, care ma face sa cred, ca viata nu are nici nu rost sau sens.Sunt asa plictisita sa traiesc, imi vine sa ma arunc pe geam(nu chiar la propriu happy ). Dar viata asta e in general o rutina, si m-am plictisit mortal! Si devine grav, sunt asa tanara, dar deja asa satula de aceasta lume.

Ati avut parte de ceva ce va colorat, inveselit, inbunatatit viata? Cand simteati ca sunteti la limita, ce v-a adus inapoi?

Răspuns Câştigător
| KrsS a răspuns:

Daca nu ai ocupatie, lucru care sa te faca sa uiti ca in lumea asta e numai mizerie, o sa te arunci de pe bloc la propriu straight face apuca'te de cantat la un instrument, deseneaza, fa mancare, fa copii, construieste o casa, joaca'te sims, iesi si alearga in fiecare dimineata, schimba'ti look'ul...
Sunt mii de lucruri pe care ai putea sa le faci insa... sa nu uitam happy lenea e mai mare decat dorinta.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am avut si astfel de stari, cand imi placea de un baiat care nu simtea acelasi lucru pentru minesad, atunci am simtit ca viata nu mai avea rost. In astfel de momente, cand simti ca esti plictitisita de viata, ca nu mai are rost sa fie traita, cel mai bun leac este o buna prezenta aproape de tine, un prieten drag, care sa te mentina intr-o stare fericitahappy si sa te faca sa te simti iar plina de viata. Succes! si Craciun fericit!:*

| βσσblėėŝ_3748 a răspuns:

Buna:X

aceste,, sentimente" daca le pot numi asa. le mai simt si eu.trb sa gasesti in fiecare zi cate o activitate haioasa:X frumoasa:X ca sa uiti de aceasta viata monotona, uneori chiar plictisitoare:X...

bafta

| Andreeeeea_4279 a răspuns:

Cred ca tuturor la un moment dat ni se intampla asta. Insa nu trebuie sa disperam, sunt o multime de lucruri frumoase in viata de care trebuie sa ne bucuram. Fa-ti un prieten, poate te va scapa el de plictiseala.
Ps:KrsS, foarte frumos, m-ai facut sa zambesc :*

| Kikiiiiii a răspuns:

Ce te face sa crezi ca viata e stupida sincer am avut momente in care simteam accelasi lucru dar acum regret pentru ca viata e rainbow:X!