| BingBang :D a întrebat:

Visele pot deveni realitate. Chiar? Toate? Cum? De ce? Cat timp? etc... astept raspunsurile voastre. Cea mai creativa = FuNdItSa
ps. ma refer la toate tipurile de vise
cam stupid, dar curiozitatea

Răspuns Câştigător
| liongirl a răspuns:

Buna!`happy
Visele pot deveni realitate?
Da, visele pot deveni realitate.

Toate?
Normal ca nu, depinde si ce vis ai, de exemplu:as vrea sa devin perfecta, as vrea sa stiu cum arata Dumnezeu, as vrea sa devin cea mai bogata, etc.

Cum?
Prin ambitie, incapatanare(in sensul bun), increderea in sine, onestitate, inteligenta, istetime, etc.

De ce?
Pentru ca tu, ca om, vrei ca acest vis sa devina realitate.

Cat timp?
Visele nu pot dura la nesfarsit, asa cum nu pot dura mai mult de 4 minute cand dormim, atunci cand Hitler nu a putu sa omoare decat 3 sferturi de evrei si rromi, atunci cand comunismul a luat sfarsit:acestea sunt vise temporare, de scurta durata.

Nu sunt prea stupide intrebarile pe care le-ai pus, dar de multe ori trebuie sa apelam la curiozitate pentru cunostinte generale.
Sper ca te-am ajutat!`:*

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu toate visele devin realitate.
Visele[cele pe care le ai noaptea] este foarte putin probabil sa devina realitate, insa visurile[planurile de viitor] devin realitate la cei care cred in ele si depun eforturi pentru a le face reale.Visurile ti se indeplinesti prin multa munca si incredere in tinehappy.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele nu devin realitate. Tu le transformi.
Visurile se pot schimba oricand in realitati. Totul depinde de ambitia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un vis poate deveni realitate doar daca crezi in el si lupti pentru a deveni realitate! ti-o spun din propia experientalaughing