| sokeging a întrebat:

Visul meu de cand ma stiu,este sa devin un regizor renumit, si am reusit un prim pas, am obtinut un loc la o facultate de film din strainatate, urmeaza sa-l validez cu nota de la bac in iulie.Insa toate bune si frumoase insa vad,ca nu prea reusesc din punct de vedere social,sa zicem,nu prea reusesc sa-mi fac prieteni, cand aud de ce ma straduiesc sa invat pentru bac atat sau de ce ma straduiesc in general, oamenii ma evita sunt categorisit nebun, si nu prea am succes la fete si 0 friends buddies.Insa tocmai cei din jur care imi spuneau ce gresit gandesc,ii vad cum sa zic ca nu respecta ideologia lor,ba din contra ii vad bucurandu-se de materialism, au si de ce, au parinti, familii cu situatie mai buna financiara.Eu pe de alta parte imi doresc sa o duc mai bine decat pana acum,nu m-am bucurat de multe lucruri de care s-au bucurat cei din jurul meu din cauza banilor,si imi doresc doar sa pot castiga traiul din ce imi place, sa cunosc prieteni adevarati, cine stie poate pe platoul de filmare sa-mi gasesc sufletul pereche, insa acuma nu sunt sigur 100 de cat de corect e visul meu.Sincer vi se pare gresit ca atunci cand ai un vis sa lupti pentru a-l indeplini?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sincer vi se pare gresit ca atunci cand ai un vis sa lupti pentru a-l indeplini? Nu, nu mi se pare greșit. Și nici anormal ca alții să vrea să te descurajeze, să rămâi ca ei. Este prețul care trebuie să îl plătești dacă vrei ceva mai mult de la viață.