| thelovelyangel a întrebat:

Voi cand a-ti mers la liceu si nu cunosteati niciun coleg cum a-ti facut sa va imprieteniti? A-ti avut probleme cu unii colegi din primele luni de zile cu cineva? mersi funda

8 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Încă nu sunt la liceu, mai am un an până atunci, dar eu. uite cum aș proceda.

Toată lumea știe că prima impresie e foarte importantă. În prima zi, trebuie să te îmbraci foarte, foarte frumos. Nici prea elegant (că apoi ești considerat tocilar sau cine știe), dar nici prea rebel (că apoi o să te considere un tip la care ajungi mai greu)... și când stai acolo, să începi să conversezi cu cei din jur. Așa, o să te împrietenești cu marea majoritate acolo.

Eu așa o să fac când am să încep liceul big grin

| Ţăpeşu a răspuns:

Păi poţi începe prin a învăţa ceva gramatică a limbii române. Şi eu intru în a 9a, dar n-am chef să-mi fac aşa mulţi prieteni. În prima zi o să mă îmbrac cu un tricou negru cu un cap de mort, o pereche de blugi şi o pereche de adidaşi negri, iar căştile în urechi, cu rap dat la maxim.
Să înceapă toţi să-mi zică că sunt satanist, hai să vă văd.

| Patricia96 a răspuns:

Keep calm!
La inceput toti sunt dragutii(colegii), iar dupa ceva timp o sa ajungi sa-i cunosti tu cu adevarat!
Nu o sa ai probleme..iti garantez...apropo..ai grija cu balul bobocilor cum vii imbracatawinkingai grijahappy
sunt tot felul de bagabonti

| thelovelyangel explică (pentru Patricia96):

Sunt baiat de pe contul surorii mele. Ce inseamna balul bobocilor si ce conteaza cum te imbraci? Daca esti la moda este ceva?

| Patricia96 a răspuns (pentru thelovelyangel):

Balul bobocilor consta intr-un concurs de frumusete si indemanare!
Vei avea probe de cultura generala!
de exe: cine a scris amint.din copilarie, te vor pune sa curecti cartofi, sa ti in gura o bucata de paine, in ea fiind infipt un dop*sunt multe preobre tari)
La acest bal participa cine vreau
Se vine in tinute frumoase! Rochite, costum, cravata!
O sa dansati..este frumos!
Iar cuplul care va castiga va fi 4 ani miss si mister(cadouri v-a primii), dar si ceilalti participanti. sunt 6 locuri! Trebuie sa iesi pe locul 1!~
Si cu bagabontii ma refer ca poate venii si persoane straine la acest bal! depinde unde se desfasoara
I s-a intamplat uneo fete ca dupa incheierea evenimentului sa o urmareasca niste baieti!
Ea arata foarte bine, cu tocuri inalte, si rochita! Dar uite ca..se mai intampla

| thelovelyangel explică (pentru Patricia96):

Aha mersi, dar eu sunt baiat ...nu cred ca mi se poate intampla asa ceva

| catalin231998 a răspuns:

Pai du-te si intra in convorbire cu ei. Sigur veti deveni prieteni

| Geo10 a răspuns:

Eu aș zice să fii mai impunător din prima zi pentru a nu fii luat de fraier de către ceilalți.