| AriAdelean a întrebat:

Voi ce credeti ca ar trebui sa faca o fata de 14 ani in timpul liber? Am o prietena care consider ca are o viata mult prea izolata la aceasta varsta. Ce credeti?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poate sa isi cultive pasiunile (un sport, pictura, invatarea unei limbra straine, cantatul la un instrument etc) sportul oricum e foarte bun, poate sa citeasca, sa iasa cu prietenii la sucuri, plimbari, strand, filme etc sa mearga cu parintii la cumparaturi, sa isi viziteze rudele, sa aiba grija de un animal etc

| Walhalla a răspuns:

Cel mai bun lucru si sanatos este sa socializeze, dar cu fetele, in special...si altceva.tu stii cine esti si ce faci.Nu pot sa iti zic sa te plimbi cu BMW capoate nu ai asa ceva.Dar cel mai bun si placut lucru este sa socializezi.

| allige243647 a răspuns:

Ajut-o sa iasa in oras, parc, la suc, mall si sa cunoasa oameni. Poate ca e timida. Si eu sunt asa. Ia mai multe prietene si faceti ce fac fetele. Sper ca te-am ajutat.; kBye;;