| SoreMihalacheSorina a întrebat:

Voi ce credeti despre generatia de acum? Astept pareri!. P.S-scuze pentru, categorie(mai populata) happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E buna categoria!
Noua generatie are mai multe minusuri decat plusuri.
PLUSURI:
- este mai putin indoctrinata religios, sau deloc
- foloseste mai mult tehnologia si este dependenta oarecum de ea, prinde mai usor noile tehnologii
- E GREU SA MAI GASESC, stiu ca mai este ceva. Mai gasiti si voi!
MINUSURI:
- in prea multe cazuri lipsesc "cei 7 ani de acasa", manierele, respectul pentru toata lumea
- educatia intelectuala lasa de dorit, nu mai citesc nimic, imaginatia e din ce in ce mai saraca, limbajul e din ce in ce mai redus, atentia este puternic deranjata, interesul pentru orice activitate serioasa este redus simtitor, etc.
- sanatatea fizica este mai precara din cauza viiciilor de orice tip incercate de la varste fragede
- egoismul este tot mai frecvent si dorinta de putere financiara mai acuta
- valorile umane sunt modificate negativ.
Te pup!

4 răspunsuri:
| ThatsMethod a răspuns:

Este prea rasfatata si pretentioasa.Pe vremuri nu era asa.

| caroollina a răspuns:

Generatia de acum este rebele, pentru ca fiecare adolescent se confrunta cu parintii si nimeni din familie nu neasculta parerile si apasarile noastre. nimeni nu ne accepta asa cum suntem si parintii de la parinti auzim mereu: invata, fa-ti temele sau fa-ti curat! din cauza aceasta generatia aceasta se poate numi rebele

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
mult prea naiva, in goana dupa adrenalina, mofturi, fite, si predomina prostia..nu in totalitate, dar 90% cu siguranta.
O primavara frumoasa sa aihappy

| Resurrection a răspuns:

Sunt in cadere libera.Sunt rasfatati, cu nasul pe sus, agresivi si vor sa atraga atentia.