| gio23 a întrebat:

Voi ce faceti cand va plictisiti?straight face...ca deja nu mai am ce face la calculator

Răspuns Câştigător
| AndreeA_4571 a răspuns:

Poti face multe lucruri ca sa nu te plictisesti, cum ar fi:
~uitate la un film(comedie, romantic de actiune etc.)
~asculta muzica vesela.de exemplu http://www.youtube.com/watch?v=jYpuCzw2RWs
http://www.youtube.com/watch?v=JSvMEx7EpTQ
http://www.youtube.com/watch?v=ODyWc9KZBJI etc...
~poti iesi 5 minute sa respiri aer proaspat
~mai arunca o privire peste intrebarile de pe TPU
~ia o gustare
~uita'te la TV etc...
Intotdeauna exista niste lucruri pe care le poti face! :x

3 răspunsuri:
| sorin a răspuns:

Ma uit la filme.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Citez: "De dragul universităţii, citeşte o carte". Dar nu chestiile din programa şcolară. Orice altceva. Trebuie să ai măcar vreun prieten care citeşte ceva, aşa că roagă-l să îţi recomande ceva. Eu ţi-aş recomanda "Vraciul" de Tadeus Dotega Mostowicz (sper că am scris bine). Primul volum e subţirel, iar dacă îţi va plăcea primul, te poţi apuca şi de al doilea. Succes!happy

blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Pai cand incep sa ma plictisesc incep sa citesc, sa continui fularul pe care l-am inceput acum o luna si ceva, sa insir margelute pe guta, imi fac cate un tablou cu figurine de plastelina, pictez, chiar prefer sa ma duc la muzee, filme, teatru, mai nou am inceput sa achizitionez joculetele acelea logice care au aparut la chioscurile de presa si ma chinui sa le rezolv, ho, ho si cate mai fac... Calculatorul pentru mine ar cam fi pe ultimul loc. Il deschid sa caut cate ceva, mai raspund la cateva intrebari pe TPU din cand in cand si cam atat.