| Claudiuuu92 a întrebat:

Voi ce parere aveti, ochii care nu se vad se uita?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aproape mereu. Depinde și de firea omului. Dacă ești o persoană mai singuratică e normal să te gândești la ființa dragă și să nu o uiți. Însă dacă ești un om distractiv, îți faci noi prieteni și, încet, încet, ajungi să te detașezi de trecut și să-ți trăiești clipa.
Uneori, chiar și ție însuți ți-ar fi greu să recunoști cât ai devenit de impasibil... de trecut.
Există o vorbă amuzantă, deși risc să fiu acuzată un pic de cinism : " Ochii care nu se văd se uită… după alții "

10 răspunsuri:
| NimenixD a răspuns:

Depinde de persoana respectivă.
Dacă e vorba de un prieten/o prietenă pe care o cunoşti şi se mută, sau ceva de genul, uiţi de ea.
În situaţia mea, mama e în Itaia şi o văd rar, dar nu am cum să o uit. big grin

| Claudiuuu92 explică (pentru NimenixD):

Mama e clar ca nu are cum sa se uite!

| MyNameIsCata a răspuns:

Aproape tot timpul fi sigur dar sunt si exceptii cand vrei sa-i uiti si nu poti nicicum.

| DeniiiBaa a răspuns:

Nu chiar...
Daca iubesti sau tii la acea persoana (in sens de friend sau iubita) nu o poti uita, poate o sa iti treaca de ea, dar de uitat nu

| werwer a răspuns:

Depinde de persoana. Dar, totusi, ochii care si-ar dori sa se uite nu se uit.

| labambolina a răspuns:

Eu zic ca dabig grin mai repede sau mai tarziu se uitahappy insa, trebuie sa iti doresti sa ii uiti happy