| RoooneyThePuf a întrebat:

Voi credeti in superstitii?:d...si daca da... dati-mi exemplele care v-au placut cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| LoveMe a răspuns:

Da si eu cred in superstitiitongue
DOAR IN UNELE...
Superstitia este religia mintilor slabe" (am uitat cine a spus asta)
Mi-am spus intotdeauna ca nu sunt o fire superstitioasa, realizez ca nu exista nici o ratiune, nici un temei logic la baza lor, dar tot ma enerveaza daca o pisica neagra imi trece calea. E drept ca nu ma marcheaza incidentul si in secunda urmatoare am uitat de pisica.
Ziua de 13 e o superstitie clasica, sa nu te intorci din drum daca uiti ceva acasa (chiar si aragazul deschis?), daca versi sare pe jos e rost de cearta in mod sigur, sa iesi din casa numai cu piciorul drept ca sa-ti mearga bine toata ziua (apropo de asta mi-am adus aminte ca multi fotbalisti intra pe teren numai cu dreptul)...
Stai ca mai mi-am amintit una si mai buna:
"in luna martie sa porti lenjeria intima pe dos ca sa te feresti de farmece!"

fuditsa? please please:dlove struck; X

10 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna. Sincer, eu nu cred in superstitii dar imi plac.
Cum ar fi cand trece o pisica neagra prin fata ta ai ghinion pentru ca iti taie calea
Sau ca in 2012 va fi sfarsitul lumii. Glumeam.Nici nu stiu daca este o superstitie asta.
Eu una nu cred in ele.
Pa-pa roxyroxana!

| Special_girl a răspuns:

Nu cred chiar deloc, dupa parerea mea sunt niste aberatii.

| Ralucarrie a răspuns:

Eu odata am visat pisici(cica alea sunt rele arata ca prietenele mele ma vorbesc pe la spate, ca ma vor trada...), iar peste doua zile cea mai buna prietena a mea de ziua ei(eu credeam ca si-o petrece cu familia ei, iar a doua zi trebuie sa ne intalnim sa sarbatorim)si-a tinut ziua cu prietenele ei, iar dupa aia ma si suna sa imi spuna... m-a facut sa ma simt ca dracusad
dar oricum visul mi s-a implinitsad

| Skeletonized a răspuns:

Oh imi plac la nebunie superstitiile clasice laughing gen:
-ai ghinion daca o pisica neagra iti taie calea
-ai 7 ani de ghinion daca spargi o oglinda
-daca iti tiuie urechea dreapta te vorbeste cineva de bine, daca tiuie cea stanga te vorbeste de rau
-ai ghinion daca bagi furculita in ciorba laughing
-nu e "bine" sa fluieri noaptea sau in casa
-te certi cu cineva daca versi sare whistling
-daca un paianjen sta in aer (coboara pe un fir de panza) ai musafiri

si lista continua laughing

Nu cred in ele! Se contrazic reciproc! Un exemplu:
Daca spargi o oglinda ai 7 ani de ghinion dar cioburile aduc noroc confused

| RoooneyThePuf explică:

. imi plac... dar nu cred in ele prea tare...

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zicbig grin
Intr-o seara nevigam pe net si a inceput sa mi se ''zbata'' ochiul drept(asta cica inseamna ca o sa vezi pe cineva drag), iar cam dupa 1ora l-am vazut pe fostul meu iubit la web(inca mai tin la elbig grin). Intr-un fel cred insa nu in totalitatebig grin
Tu crezi?

| ElyElyna a răspuns:

Nu cred in superstitii, sunt niste aberatii, dar unele chiar imi plac (cele clasice)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mu eu nu cred in superstitii
da uh crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CEL mai mult mi-a placut intrebarile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in asa cevawinking.