| TeoCaramel a întrebat:

Voi cum ati explica proverbul :,, Ce se invata usor, se uita usor"?
Fundita la cea mai buna explicatiekiss

Răspuns Câştigător
| YoYo a răspuns:

EU cred ca se explica astfel: Daca tocesti ceva si inveti asa repede o sa uiti la fel de repede insa daca intelegi no sa uiti de locwinking

1 răspuns:
| oanazuzi a răspuns:

Este o explicatie usoara uni adolescenti invata mecanic adica doar atunci cand trebuie sa fie ascultati iar uni invat pe o durata mai lunga

explicatia:cand avem ceva mai usor uitam repede pentru ca este scurt si la obiect iar cand avem ceva mai greu de invatat tinem minte o perioada mai lunga