| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum invatati? fundoi iar la restul dau noteeee

Răspuns Câştigător
| rainboww a răspuns:

Eu imi subliniez cu markarul portiuni ccu diferite culori si cand ma intreaba am randurile intiparite in minte si este de 100 de ori mai usor asa :X fundit?

7 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Citesc lectia de doua ori. In mintea mea imi fac un plan si imi imaginez un desen sau o schema pe care o fac pe o foaie si o retin usor. mentionez ca in jurul meu e liniste si ma concentrez numai pe ce citesc!

| No a răspuns:

Eu nu invat super bine dar nu sunt nici cea mai proasta din clasa. Iau note de 3, 4, 5 dar iau si note de 8, 9, 10. Si notele dintre aceste cifre sunt note intermediare. smug
Pe scurt : Iau note asa si asa big grin. Medii de peste 9 oricum smug

| No a răspuns:

Si eu invat asaa :
1. Deschid caietul
2. Deschis calculatorul si "frec menta" pe mess
3. Dupa juma` de ora ma apuc de tema
4. Mi-o termin dupa 2 ore de teroareee I don't want to see
5. Imi fac ghiozdanul in graba
6. Mai stau juma` de ora pe mess
7. Atat. Nu mai e nimic de spus. big grin

| Musicmakesmefree a răspuns:

Deschid caietu,ma asez in pat,citsc lectia, ma uit pe pereti, inchid caietu si a doua zi iau un 8

| rainboww a răspuns:

Ms pentru fundita big hug sper ca o sa-ti fie mult mai usor

| Vertou a răspuns:

Simply Positive. Eu in general invat cu muzica pornita. Imi place, am o pofta uriasa de invatat cand ascult muzica, mai ales Radio21 (request629) ` nu sunt tocilar dar asa fac in general

Da tu cum inveti?(daca inveti) tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ia-o o fraza o zic de cateva ori apoi iar de la capat, si le cam confund si vreau sa schimb metoda