| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum vedeti scoala viitorului?hee hee Incepand de la aspect pana la orele de >curs?:

Răspuns Câştigător
| alexa007 a răspuns:

Cred ca vom scrie pe laptopuri
orele vor fii prezentate pe ecrane si vor fii multe filmuletze cu exemple

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu va mai exista scoala in viitor.Sau daca va fi vor fi ore de gen:Educatie smechereasca, Cum sa numeri banii pe degetele de la mani, Limba messengeriana, educatie muzicala cu copilul de aur, sport:aruncatul cu dolarei de hartie
Ce-am fost si ce suntem si Doamne ce o sa ajungemI don't want to see

| Floreenofficial a răspuns:

In Romania nu va exista nici o scoala a viitorului! Vom invata pentru totdeauna chestii nefolositoare pe de rost, vor vaea note mari toti nenorocitii si cu asta basta!

| liveincolors a răspuns:

Daca vom continua cu Basescu si Boc, nu prea vad niciun viitor. Sper totusi sa ne modernizam si noi, ca tara UE.

| Alex_7297 a răspuns:

@alexa007 asta nu e şcoala viitorului, la noi deja se întâmpla asta (mai puţin scrisul pe laptop). În România şcoala nu va mai exista, nici ţara nu va mai exista, o s-o vândă conducătorii pentru verzişori money eyes.

| :*DyYa:*LoOl:* a răspuns:

Pai cam o ora de curs pe zi, fara mate laughinglaughing...
aspectul fiind spectaculos :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare o sa se axeze pe ce domeniu vrea si daca tu chiar nu te ai cu matematica si nu vrei sa faci ceva in viata cu matematica atunci o sa fie obligatorie doar pana pe clasa a 4 laughing notele o sa se dea doar pe prezentari cu filmulete care sa te ajute in a te exprima.