| narcisa a întrebat:

Voi face la scoala impreuna cu alte fete un dans indian american si nu stiu ce costum sa ne facem.eu stau la tara si aici nu au toti copiii posibilitati sa-si cumpere costume.va rog imi puteti da niste sugestii de costume care sa se faca usor?

Răspuns Câştigător
| NoLoveU a răspuns:

Pai ti-as sugera sa-l faci de mana. Dar sa fie mai simplu.Conteaza ce materiale ai, stiu ca cei de la tara unii isi fac foarte multe lucruri de mana si ma gandesc ca aveti si ceva materiale. Dar se poate sa folosesti si cateva haine de ale tale. Poti sa faci o parte mica de mana si restul sa fie hainele tale.Adica sa inventezi.Se poate daca vrei sa cosi putin peste hainele tale daca crezi ca se merita.Siii poate iei cateva petale de flori frumoase, le pui la presat, si apoi icerci sa le lipesti pe costum.Si daca ai acoarele poti sa incerci sa pictezi cateva puncte sau sa faci cine stie ce. Cel mai greu va fi partea cu hainele.casa sti eu am lipit cateva petale pe materiale ba chiar nici nu erau puse al presat dar mai bine leai pune zic eu.Eu am vazut costume puntru acest dans si erau si ele putin pictate si cu cateva petale pe iele. Dar tu sti cum e mai bine.Iti urez noroc la costum si la dans.

1 răspuns:
| daniela96d a răspuns:

Poti incerca chiar sic e ai prin dulap doar ca mai adaugi niste accesori si niste voaluri sau faci tu din niste materiale prinse trebuie sa fii creativa poti incerca chiar si niste imprimeuri cu tente indiene