| ramona_5587 a întrebat:

Voi (fetele) v.ati facut vaccin anti col uterin?
are efecte negative? eu am auzit ca nu este recomandat, si nu stiu daca trebuie sa fac sau nu.

6 răspunsuri:
| adelina_7242 a răspuns:

Poi iti trebuie semnatura parintilor oricum nu este bun(dupa parerea mea)pentru ca in alte tari alte fete au murit. Apoi u fa cum vrei.

| HappyPills a răspuns:

Eu nu am facut, nu m-a lasat mama, inca sunt in faza de testare, nu stie nimeni sigur reactiile adverse [ din 18 fete dun clasa, a facut 1]

| Silvia a răspuns:

Eu nu am facut.

| xibalba a răspuns:

@adelina, a murit doar o fata din Anglia din cauza unui cancer, nicidecum a vaccinului. Ca moartea s`a produs dupa ce s`a vaccinat, asta e partea a 2-a. Dar e ca si cum ai zice ca tu ai probleme cu inima, mori rapid si zici ca ai murit de la ce ai mancat, doar pentru ca mancasei in prealabil. vezi site : http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/article6856774.ece

Eu nu am facut vaccinul, intentionez insa sa il fac. Nu stiu ce ai auzit tu, dar eu m`am interesat(ca nu fac vaccinuri din auzite) si e bun. Acum, e decizia fiecaruia. pentru mai multe informatii vezi : http://www.informarehpv.ro/

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iti recomand sa-l faci. Fetele care il fac sunt niste norocoase, vor fi protejate de o boala groaznica.

| ramona_5587 explică:

Anti CANCERULUI de col uterin...am gresit mai sus