| Markusfrtt a întrebat:

Voi nu v-ati saturat sa fiti genu ala de oameni buni, care sa fie luati de prosti? Eu unul m-am sautrat. In ziua de azi, daca esti sincer, arati dragoste cuiva, in majoritatea gazurilor acea persoana isi bate joc de tine. Daca esti baiat, fetele vor cauta mereu baieti rai, acei baieti care isi bat joc de ele, ci nu baieti, care nu le-ar vrea rau', care nu ar vrea sa sufere niciodata.

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Eu nu m-am saturat, imi place sa ajut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i drept, cand ai un prieten foarte bun, genul superdetreaba, caruia ii pasa de tine etc si se indragosteste de tine sau invers, nu prea iti vine sa strici prietenia cu el pe o relatie. Pentru ca ce-l putin in adolescenta, nu duc nicaieri, toate relatiile se destrama. Si e nasol sa pierzi prietenii in felul asta, eu am pierdut destui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu m-am săturat să fiu bună și nici nu pot să fiu altfel sau să mă schimb. tratez oamenii așa cum mă tratează și ei. unii merită bunătate, alții nu.

| smartlollipop a răspuns:

Ba da, m-am saturat. Acum cateva luni, cand m-am schimbat definitiv, incercand sa scap de oamenii falsi si profitori care imi dadeau tarcoale si isi spuneau "prieteni".
Inainte de a oferi cuiva dragoste sau incredere, trebuie sa stii foarte bine cu cine ai de a face si sa nu ignori niciun aspect al firii sale.
Fetele nu cauta mereu baieti rai, unele mai au si suflet sincer si cauta ce le spune inima. Dar asa e azi, nu ai ce face, trebuie doar sa ai grija pentru tine si pentru cei care chiar stii ca merita si ti-au fost aproape la randul lor.

| Alexandra_Madalina_1990 a răspuns:

Ba da, m-am saturat. Oamneni sunt niste profitori care asteapta doar sa le dai si sa-i ajuti dar cand au nevoie de tine o sa te lase balta dar mai ales o sa-ti vrea si ei raul. Aveam o ''prietena'' care doar se folosea si tocmai acum mi-am dat seama cat de parsivi sunt oamenii.Nu neaparat, fetele nu vor mereu baieti rai asta depinde de la fata la fata mie una nu-mi plac baieti rai.Deci trebuie sa avem grija pe cine consideram prieten.In ziua de azi trebuie sa fi foarte atent si sa incerci sa vezi ce asteptari au de fapt oameni de la tine.