| anonim_4396 a întrebat:

Voi participa la funcția de secretar al consiliului elevilor si va trebui să spun un discurs în fața tuturor elevilor din liceu si nu stiu ce sa scriu in discurs. Trebuie să fie de cam 6 7 minute minim si daca puteti sa imi spuneti ce sa scriu pe afișul de vot

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nu stii cum sa tii un discurs... HAHAHAHAHA
de fapt
NU STII CUM SA CAUTI PE GOOGLE... JEJEJEJEJE
https://www.google.com/search?q=cum+sa+tii+un+discurs
primul link de sus
https://adevarul.ro/......index.html

GREU RAU, NU?!?

| AndreeaDeea8 a răspuns (pentru Bizon95):

Cred ca nu ai inteles, nu stiu ce sa scriu in discurs, adică normal președintele si vice-președintele dau idei si secretarul face procese verbale

| Bizon95 a răspuns (pentru AndreeaDeea8):

Sincer, nu stiu cum sa te ajut
idei nu am
iar sa fiu in locul tau m-as oftica serios pentru ca am sansa sa vorbesc si sa influentez tineri, si daca nu am un discurs semnificativ, atunci irosesc o ocazie EXTREM DE RARA