| Pyssaa a întrebat:

Voi puteti sa sariti la capra? Eu nu. Sunt sg dintre fete care nu poate sari. Voi cum puteti sari? DAti mi si mie niste sfaturi ceva dau funda si vot

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Mi se pare simpluhee hee. Săriţi cu trambulina, nu? Păi îţi iei avânt şi atunci când urci pe trambulină încerci să sari cât mai sus şi să depărtezi picioarele, apoi îţi dai toată silinţa să nu vii in caplaughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Brunetica a răspuns:

Buna! nici eu nu am putut la incepu eram prin clasa a 10 si nu puteam si proful tot urla la mine si la un momendat m-am pus sa sar si bine ca nu mi-am rupt piciorul deci parerea mea este daca nu poti sa sari sau iti este frica nu face, dar pana in clasa a12 a am reusit eu singura tot facem tot felul de miscari si chiar proful ma ajutat cereri la profesoara ta sa te ajute sunt sigura ca te va ajuta. Sper ca te-am ajutat cu ceva.

| Mony a răspuns:

Ioi nici eu nu pot; da mie mi frica de morcrying am cazut de 2 ori tremur toata...Nu mai vreaucrying chiar azi am avut educatiecrying

| Yoana a răspuns:

Nici eu nu puteam la inceput imi are frica. dar apoi mi-am dat drumul si am sarit. hai ca nu e greu trebuie sa ai incredere in tine si incearcahappy o sa potiwinking fa-ti curaj:*

| Ea_3507 a răspuns:

Eu pot sa sar la capra big grin

Desi la inceput imi e cam frica si am multe emotii whistling

Totul tine de vointa si de increderea in sine, eu asta zic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te contopesti cu capra, sa fi una cu ea si sa te identifici cu sufletul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am sarit ieri si tremuram toata.am sarit o data bine si apoi de 2 ori m-am oprit sus pe capra(doamne ajuta ca nu am picat) si sunt clasa a 7-a si profu mi-a zis ca trebuie sa sari mai aproape(aproximativ juma de metru) si sa te sprijini calumea in maini.noi sarim fara trambulina. dar eu zic sa incerci, ca daca e ceva, are profa sau profu grija sa nu cazi, ca la mine nici unu nu a cazut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

trebuie sa fii nebun la cap sa te pui la mintea unei capre laughing doamne ferste si pazaeste mai fetito, ce ti-a facut mai de vrei sa sari la ea, ai grija sa nu te-mpunga laughing (it's a jock ) trebuie sa sa-ti calculezi pasii si locul unde faci bataia pentru sariturawinking

| neymar11 a răspuns:

3 pasi : Fugi sari pe trambulina in puctul unde te arunca cel mai tare pui mainile pe capra impingi cu mainile si departezi picioarele!

| LikeMen_Giani_1977 a răspuns:

Nici eu nu pot.Cand e randu meu sa sar imi iau avant, da cand sar pe trambulina deodata ma opresc si nu stiu ce e cu mine. Si dupa ce am sarit capra aia umana trecem la aia mare.Asa ca iti recomand sa stai pe banca ca am vazut un coleg care sia rupt mana.Nu inteleg ce rezolvi daca sari capra aia happy