| RoooneyThePuf a întrebat:

Voi tineti legatura, prietenia, amicitia, cu o persoana care stiti ca va place? astept rasp.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bineinteles.Nu mi se pare nimic iesit din comun, pentru ca suntem doar amicibig grin

| Elena1234456 a răspuns:

Da, as vrea, desi stiu ca ma amagesc singura. Sunt in aceeasi situatie, ma lupt chiar si pentru prietenia lui broken heart.

| Silvia a răspuns:

Întrebarea are dublu înţeles:
1. Vă place -> ne place nouă, îndrăgim persoana respectivă
2. Vă place -> persoana respectivă ne îndrăgeşte pe noi
În primul caz nu prea comunic cu respectiva persoană, de ruşinelaughing. În al doilea caz, dacă nu simt nimic pentru el, încerc să fiu o bună prietenă şi să nu rănesc.

| OanaG a răspuns:

De ce nu? Chiar daca el ma place si eu nu simt acelasi lucru pentru el, de ce nu as vorbi cu el, la urma urmei poate in timp vor exista mici divergente atata tot!

| Glittărr a răspuns:

Da

| Ad3lyna_8426 a răspuns:

De ce nu?
Persoana care te place nu are nici o vina ca,, a fost lovit de sageata dragostei,,!
In plus trebuie sa ti legaura cu el si sa discutati ca sa fiti in preuna!
Dar sa nu-l bagi prea mult in seama ca ii bagi in cap astawinking

| valThina a răspuns:

Da.de ce nu. mi s-ar parea urat sa nu il mai bag in seama dupa ce am aflat...

| RoooneyThePuf explică:

Da...este enervant. pers pe care o plac nu vorbeste cu mine mai exact cred ca eu sunt cauza:sunt prea timida iar cand trec pe langa el nici nu-l salut ...ma priveste, dar cand ii intorc privirea se uita in alta parte, imi mai si zambeste cand trec pe langa el. dc nu vrea sa vb stiind ca-l plac? Oare simte si el ceva?