| Volskium a întrebat:

Vorbesc de mai mult timp cu o fata, mere bene da nush dak ar vrea sa fie cu mine (intr.o relatie)? Cum as putea proceda?

Răspuns Câştigător
| NeverG1v3Up a răspuns:

E greu sa dai sfaturi in probleme de genul asta happy Poate ar trebui sa astepti raspunsul unei fete...

Ele gandesc diferit de noi, si s-ar putea ca momentul in care ii spui ca ti-ai dori ca relatia sa mearga mai departe, sa fie ultima data cand stai de vorba cu eahee hee in sensul ca te va pune imediat pe 'ignore'. Mai sunt si altele care iti vor spune ca apreciaza tare mult prietenia ta, si ca vor sa ramaneti doar amici... caz in care tu ar trebui sa fugi de eahee hee pentru ca e foarte putin probabil sa se razgandeasca vreodata, iar tu vei suferi si vei astepta in zadar.

Pe de alta parte, daca nu-i spui, e posibil ca ei sa-i placa de tine. desi cred ca ai fi observat asta pana acum; adica ti-ar fi dat de inteles.

Mai exista posibilitatea sa continuati ca si pana acum, si, eventual sa incerci sa iei totul foarte incet, si progresiv. Treaba e ca s-ar putea sa-ti raspunda pozitiv, dar totusi sa nu-i placa de tine.

O fata iubeste sa fie curtata, si de cele mai multe ori ii va da sperante unui baiat pe care nu il place, doar pentru ca se simte bine sa fie bagata in seama...

Intr-un final, depinde de ce alegi tu. In domeniul asta, nu prea ai cu ce sa te alegi din sfaturile celorlalti, pana nu te dai tu singur cu capul de pereti. si e posibil sa fci chestia asta de 2-3 ori, pana iti inveti lectia happy Iti spun din experienta.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Zici ca va cunoasteti si vorbiti de mult timp.Consider ca trebuia sa-ti dai seama din comportamentul ei care ii sunt sentimentele fata de tine.Dar daca nu ai reusit sa afli atunci singura posibilitate care ti-a ramas este sa o intrebi direct

| LoveSleep a răspuns:

Spune-i asa:
"Hey, frumoasa. Arati misto sh as vrea sa ne kombinam. Vrei sa fii cu mine pisii?"

| Croampa a răspuns:

Ai putea sa pui mana pe o carte de romana, sa o inveti pe de rost ( nu ti-ar strica). Si dupa ce ai invatat romana poti merge si dupa fete!
Daca sti sa scrii si fetele vor vedea si te-ai facut!