| mateisitudor a întrebat:

Vorbesc de vreo luna cu o fata online. Totul merge perfect, stiu sigur ca ne placem super mult, totul merge perfect. Problema este urmatoarea: noi am iesit in oras doar de 3 ori... Si nu mi se pare chiar normal. Aici as avea 2 rugăminți de la voi: sa-mi spuneti cum as putea aborda chestia asta cu ea? Cum i-as putea spune ca as vrea sa iesim de mai multe ori sau cum sa o intreb de cate ori i se pare normal sa iesim? Si daca imi puteti propune metode prin care sa o invit in oras? Adică cum ii propun sa iesim in oras, presupunând că suntem un cuplu

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lol e penibil să-i zici asta laughing îi faci invitații de genu „ce faci azi/maine? ne vedem pe la ora x la locul y? " mai bine că vă vedeți mai rar mai ales la început, prea mult strică și plictisește

| sierra1 a răspuns:

Spune-i ei: "am iesit in oras doar de 3 ori... Si nu mi se pare chiar normal"

restul decurge de la sine (dacă mai e cazul)

| CodrutElian1990 a răspuns:

Iesirea cu o fata nu este o norma, este o placere si se face si in functie de timpul pe care-l are fiecare din cei doi parteneri.
Propunerea de iesire trebuie sa fie facuta cu grija, sa nu arate ca esti ahtiat dupa asa ceva, dar nici dezinteresat. Nu exista o retete, depinde totul de parteneri si trebuie sa reiasa din discutiile purtate. O invitatie la un suc, la o plimbare sau mai stiu eu pentru ce, se face simplu.