| SoreSory a întrebat:

Voua va place sa aveti o gasca de prieteni sau doar un prieten bun? Sa iesiti in oras cu el/ea.. De ce? Sa-mi explicati de ce alegi ...asa..ca e mai frumos. ca e mai blalala.

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Am avut si eu o gasca de prieteni, si sincer nu mai vreau sa am, decat daca acei prieteni sunt chiar prieteni.
Acea gasca era de genu "fiecare pentru el", nu conta daca iti rupi un picior acolo, ei radeau si plecau mai departe.
A fost si o fata de care m-am indragostit ca un prost, si am fost dezamagit.
Oricum, prefer un prieten bun in locul a 1000 de gasti calumea.
Bine pentru mine este ca acum am un asemenea prieten, si ma inteleg cu el mai bine decat cu toata lumea.
Avem aceleasi gusturi, ne plac anime-urile, vrem amandoi sa desenam o manga(desii nu prea putem deocamdata), ne plac aproape aceleasi filme, si mereu radem cand vorbim.
Amandoi am fost in acea gasca, si dupa vreo 3 ani cu aceia, am decis sa fim decat noi doi prieteni buni decat sa mai stam cu acele "specimene".
Oricum, raspunsul la intrebarea ta: Prefer un prieten bun in locul une gasti.

4 răspunsuri:
| loveyouidiot a răspuns:

Cred ca acest lucru depinde de starea emotionala in care te afli... daca ai chef de distractie, sa iesiti in grup e intotdeauna mai frumos. Dar daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, sau doar de cineva care vrei sa-ti asculte problemele si sa le inteleaga, atunci sa iesi cu un prieten bun ajuta intotdeauna.

| YoungMoneyWeezy a răspuns:

Eu prefer sa ies cu gasca.Aud pareri diferite si le pot pune cap la cap si poate iasa ceva frumos.happy

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Mai mult imi place sa ies cu gasca pentru ca sa ai cu cine te distra. daca esti cu un singur prieten, e altfel, e mai... singuratic. e mai frumos cand esti in gasca pentru ca ai mai multe fete cu noscute si intr-un club si ceva de genu.

| Gabby5 a răspuns:

Totul depinde de tine, şi ce fel de persoană eşti. Dacă eşti petrecăreaţă şi nu ai zile rele în care simţi nevoia să te descarci cuiva, cea mai bună opţiune e gaşca, nu te plictiseşti, faceţi mereu ceva în grup, dar dacă eşti o persoană căreia ideea de a ieşi cu cineva de încredere şi a discuta liber despre orice ştiind că n-o să mai afle nimeni, i se pare una plăcută, atunci un prieten e de-ajuns. happy