| Kitty a întrebat:

Voua va place sa compuneti poezii, citate ...despre natura, copilarie, dragoste? cel mai fian rasp primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Mie imi place sa citesc despre mistere si stiinta, de cand mi-a aratat tata spatiul si mi-a spus cam ce se afla dincolo de ele, vreau sa aflu mai multe, sa fiu mai aproape de Univers, imi place sa invat lucruri noi, dar problema e ca ma plictisesc repede si trebuie sa gasesc altceva care sa-mi placa, cum ar fi sa citesc si despre natura, ador natura si sunt impotriva violentei animalelor, sunt si ele fiinte ca si noi. Cat despre copilarie... aceea este cea mai frumoasa perioada a vietii si se nu intampla decat o data in viata, alta sansa nu mai ai (decat daca gasesti o lampa magica si iti pui dorinta sa fii din nou copilhee hee si e chiar placut, la inceput este atat de usor, mai ales la gradinita (cand toata ziua te joci, mai inveti cat fac 2+2, mananci si dormi) si da imi place sa compun lucruri.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reatorul Tu esti Dumnezeu cel Sfantu,
Cel ce a creat pamantu,
La piept tu ne strangi.
Pe toti ne alinti,
Cerul l-ai facut din stele,
Luncile din floricele,
Oamenii din cantecele,
Sa ne bucuram de ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Si mie imi place sa scriu despre natura si o sa va arat o compunere scrisa de mine.
Era o zi catifelata de primavara. M-am asezat pe o banca si mi-am lasat privirea asupra peisajului.
Pasarile se intorceau grabite, fluturii si albinele roiau in jurul meu.Cucul canta intruna pentru a acompania natura si aerul cald. O adiere de vant a venit neasteptata si a adus un val de flori proaspete.Copacii imuguriti isi deschideau "aripile" roz cu alb ca sa poata "zbura" pana la toamna. Iarba devenea, parca tot mai verde.
Dar cel mai frumos era rasaritul, rasaritul soarelui imi lumina mintea printre ramuri.
Hmmmmm…e delicioasa bucata cu gust de primavara.Savurati-o si voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uibesc ca pe bostan ca peo floare de bosta ca de dorul tau aseara am chicat te pe divan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place

| freedomanarchy a răspuns:

Da sunt tari