| Kitty a întrebat:

Voua va place sa compuneti poezii, citate ...despre natura, copilarie, dragoste? cel mai fian rasp primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Mie imi place sa citesc despre mistere si stiinta, de cand mi-a aratat tata spatiul si mi-a spus cam ce se afla dincolo de ele, vreau sa aflu mai multe, sa fiu mai aproape de Univers, imi place sa invat lucruri noi, dar problema e ca ma plictisesc repede si trebuie sa gasesc altceva care sa-mi placa, cum ar fi sa citesc si despre natura, ador natura si sunt impotriva violentei animalelor, sunt si ele fiinte ca si noi. Cat despre copilarie... aceea este cea mai frumoasa perioada a vietii si se nu intampla decat o data in viata, alta sansa nu mai ai (decat daca gasesti o lampa magica si iti pui dorinta sa fii din nou copilhee hee si e chiar placut, la inceput este atat de usor, mai ales la gradinita (cand toata ziua te joci, mai inveti cat fac 2+2, mananci si dormi) si da imi place sa compun lucruri.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Si mie imi place sa scriu despre natura si o sa va arat o compunere scrisa de mine.
Era o zi catifelata de primavara. M-am asezat pe o banca si mi-am lasat privirea asupra peisajului.
Pasarile se intorceau grabite, fluturii si albinele roiau in jurul meu.Cucul canta intruna pentru a acompania natura si aerul cald. O adiere de vant a venit neasteptata si a adus un val de flori proaspete.Copacii imuguriti isi deschideau "aripile" roz cu alb ca sa poata "zbura" pana la toamna. Iarba devenea, parca tot mai verde.
Dar cel mai frumos era rasaritul, rasaritul soarelui imi lumina mintea printre ramuri.
Hmmmmm…e delicioasa bucata cu gust de primavara.Savurati-o si voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te uibesc ca pe bostan ca peo floare de bosta ca de dorul tau aseara am chicat te pe divan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place

| freedomanarchy a răspuns:

Da sunt tari

| masyk a răspuns:

Mina ta n-ea leganat
vocea ta n-ea alinat
am crescut cu alti copii de-oseama
linga ale tale pose mama

linga pragul casei noastre cind stateam
puisor tu imi spuneai.
viorele si lalee ii spuneai surorii mele
am fost bune rele am fost
tu ne-ai cautat un rost
tu ne-ai daruitun plai
pentru a multumi si azi

patru zari ai colindat
le-ai trecut in lung si-n lat
sa muncesti, scoala sa n-eu platesti
sa muncesti si zi si noapte
pentru a ne intretine, sa nu murim de foame.
ai avut grija de noi,
ne-ai aparat de boli...
noi stim ca cu ploile te-ai luptat
ca sa nu trecem prin necaz,
cu toamnele si verile te-ai descurcat,
cu iernile tu te-ai luptat.
iar primaverile iti dau un ectar de frumusete, ca sa uiti de tristete MAMA...

| mrhide a răspuns:

Da... De cateva zile,
Eu te iubesc pe tine.
De ma respingi mereu,
Nu voi mai fi eu.

| mali_1341 a răspuns:

Imi place sa compun poezii, dar numai cand sunt suparata sau foarte fericita caci ma descarc prin ele. Scriu des poezii de dragoste iar o strofa din una din ele estetonguee cer stelele sclipsc/Doar atunci cand te zaresc/Nespus de mult eu te iubesc/te ador te indragesc!