| R_9329 a întrebat:

Vreau 10 motive pentru care nu vreti sa va faceti >facebook:. Dau funda :*.

Răspuns Câştigător
| dollydee a răspuns:

Buna intrebare!

1. Este complet inutil (doar daca nu te inumeri printre tocilarii care vor sa aiba sute de prieteni pe net si niciunul in real life)

2.NU e sigur...adica s-au intamplat destule incidente neplacute din cauza lipsei de securitate pe site

3. Oamenii care te cunosc si ii ai la prieteni pe facebook nici nu iti vorbesc in viata reala...majoritatea

4. Statul la PC dauneaza sanatatii si facturii la curent electric.

5. Aplicatiile de pe facebook sunt stupide.

6. Intervine monotonia in viata ta si ai deja destula.

7. Iti pierzi vremea urmarind viata altora si o neglijezi pe a ta.

8. E in trend, chic, la moda, in fashion, toata lumea are...NU IMI PASA!

9. Mai bine iti faci un blog...

10. Iti trebuie poze interesante ca sa atragi atentia si sa pastrezi interesul celorlalti useri.si asta iti ia timp pe care nu ai chef sa il pierzi.

Asta e.pana la urma fiecare dispune de libertatea de a alege. A avea sau a nu avea facebook, aceasta e intrebarea.

8 răspunsuri:
| Bibbi_3209 a răspuns:

10 motive?thinking
păi...La mine ar fi:
==>mi'ar merge greu PC'ul
==>nu vreau să mă întâlnesc cu cineva cunoscut
==>nu vreau să mă întâlnesc cu persoane îngânfate
==>nu am chef de noi duşmani
==>nu aş putea intra prea des
==>nu am ce face pe facebook
==>nu mă ajută acest site pentru şcoală
==>e cam plictisitor
==>te cunoaşte toată lumea
==>te plictiseşti de el

| BlueEyes_2305 a răspuns:

Am deja si este foarte util:*imi pare rausad

| Assassins a răspuns:

1.Am lucruri mai bune de facut decat facebook.
2. E plictisitor.
3. E ca hi5...
4.Chiar daca mi-as face ca mi-am facut am stat 3 min pe el si gata. e nasol plictisitor.
5. Ce sa fac cu facebook... e nasol
6.Doar iti pui poze si lasi comentari.plictisitor
7.Nam ce sa fac pe faceboock
8.Mai bine stau pe mess decat pe faceboock
9. E mai tare orice al program decat faceebock
10.Mai bine ma uit la un film fain decat sa pierd timpul pe faceboock
11. Funda?

| Irinna a răspuns:

1. Facebook este inutil

2. Facebook nu prea susţine ideea de "Open Web"

3. Este extrem de dificil să-ţi ştergi contul

4. Facebook nu este competentă tehnic

5. Chiar şi datele personale sunt vizibile

6. Facebook este o companie agresivă

7. Facebook foloseşte metode clasice de wrestling

8. Facebook a declarat război deschis împotriva confidenţialităţii

9. CEO-ul Facebook este recunoscut pentru comportamentul său neetic

10. Termenii şi condiţiile Facebook sunt avantajoase pentru Facebook

asta reiese dintr`un studiu!

| haiZI a răspuns:

Wtb a real life, pentru ce atatea id-uri, hi5-uri, face-bookuri si mai stiu eu ce, stay toata ziua pe pc?

| Narcis2007 a răspuns:

Motivul 1:nu imi plac retelele sociale
motivul 2:daca vei ajunge presedinte vor avea cu ce sa te santajeze
motivul3:mi se pare o prostie
motivul 4:nici eu nu am cont
motivul 5:nu imi plac siturile unde iti pui poze, ceri comentarii sau ceva de genu
motivul 6:devii dependent
motivul 7:oamenii nu sunt ceea ce par a fi
motivul 8:este ciudat sa ai mii de prieteni si de fapt sa nu cunosti pe nimeni
motivul 9:facebukul este doar o modalitate de a face bani prin publicitate sau prin niste jocuri tampite pe care le joaca cei care n-au ce face
motivul 10:un astfel de site nu merita sa aiba locul 2 in topul siturilor

| arysa a răspuns:

Un motiv foarte bun:daca iti faci cont vei deveni dependenta de el. Ti-o spun din proprie experientawinking

| dollydee a răspuns:

Cine a dat stupid la toate raspunsurile?
Oameni buni, intrebarea aceasta cerea opinii personale, fiecare e liber sa isi spuna motivele, fara a fi considerate stupide. De ce sunteti rai tocmai acum, de sarbatori?