| Maximca a întrebat:

Vreau ca eu sa fac ceva creativ printr-o programa sau ceva nu stiu da sa fac ceva creativ Funda

Răspuns Câştigător
| beyondbirthday a răspuns:

Fa-ti propria banda desenata! Te-ai putea inspira din Robotzii, trebuie doar sa-i gasesti nume si personaje si apoi totul va merge ca pe roate!happy

| Maximca explică (pentru beyondbirthday):

Cum sa fac banda desenata?

| Maximca explică (pentru beyondbirthday):

Nu stiu cum sa fac ca sa se miste personajele

8 răspunsuri:
| beyondbirthday a răspuns:

Pai, eu am inceput sa fac una, dar nu prea stiu cum sa-ti explic. Incearca sa gandesti scenariul dinainte, la fel si expresia faciala a personajelor. Nu incerca sa creezi personaje complicate, fa unele pe care sa-ti fie usor sa le desenezi de mai multe ori.

| Maximca explică (pentru beyondbirthday):

Da poate le desenaz dar cum sa fac sa se miste?

| beyondbirthday a răspuns:

Le,,descompui'' imaginea in mai multe faze, de exemplu, daca un personaj trebuie sa ridice mainile, ii desenezi mainile ca limbile unui ceas, i le urci tot mai sus pana la finalizarea miscarii.
Dar daca le faci asa ar cam fi serial de animatie, din cate stiu banda desenata e cea in care desenezi cate o actiune pe rand, nu descompus. Animatia nu e tot una cu banda desenata!

| Maximca explică (pentru beyondbirthday):

Prin ce programa pot face asa ceva sau prin paint

| beyondbirthday a răspuns:

Banda deenata o poti face pur si simplu pe hartie, asa vei putea sa o gandesti mai bine, sa te poti incadra intr-o pagina. Fa-o cum vrei tu, da frau liber imaginatiei!happy

| beyondbirthday a răspuns:

Mersi de funda si spor la lucru!
Sa ai un An nou inspirat!happy