| anuscha997 a întrebat:

Vreau ca un fost prieten sa regrete ca m-a parasit si eventual sa vrea sa ne impacam. Ce sa fac?sad il vreau inapoicrying

Răspuns Câştigător
| scorpiutza a răspuns:

Incearca sal ignori, nu-i acorda multa atentie, si nu pune statusuri aiurea ( in caz ca ai id`ul lui in lista ) nu-i da satisfactia sa vada ca esti "suparata" pentru el, daca faci asta o sa se laude " uite ma, asta e suparata pentru mine, vai ce baiat sunt " si altele, arata-i ca esti mai buna decat el!
Succes!

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca iti doresti cu adevarat o persoana inapoi, incearca sa ii arati cat de mult valorezi si ce a pierdut, fa-te placuta, fi vesela, fi naturala, daca tu il iubesti incearca sa faci tot ce iti sta in putinta sa fi aproape de el, cauta-l fa tot ce poti pentru a fi din nou cu el, succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Vrei cam multe. "Vreau" ala e cam comunist, parerea mea, spune multe lucruri. Ce zici de "imi DORESC sa fim iar impreuna"? SUna altfel, trimite alt mesaj si iti creste considerabil sansele de reusita.
Ce sa faci? Discuta cu el, poarta-te mai frumos ca... poate-poate! Dar din cat de fiinta umana, bipeda si cu oua ma stiu eu... Nu cred ca o sa te vrea el inapoi. Cand o lasi... apoi o lasi si drum bun!
Dar na,
Spor!

| yanny`s a răspuns:

Incearca sa-l faci sa-si dea seama ca esti diferita de alte fete. poarta-te frumos cu el, ajuta-l cand are nevoie, dar ramaneti prieteni un timp, nimic mai mult...pana isi va da seama ce fel de persoana esti.si dupa aceea...totul va fi de partea ta.la mine a functionat...

| fabiola a răspuns:

Daca el nu constientizeaza asta, tu nu prea ai ce face! Nu forta lucrurile, timpul le rezolva pe toate. Tu il vrei inapoi, dar lasa-l sa simta si el ca isi doreste asta.

| Irina a răspuns:

In general se intorc ei dupa o perioada. isi dau seama singurei de ce au pierdut.

| Andreea_8014 a răspuns:

Stii, vorba aia."Dragoste cu forta nu se poate"
Incearca sa te indragostesti de altcineva si atunci lui o sa-i para rau.
Asa a facut si prietenul meu cu fosta lui prietena.
Acum e cu mine si ea e foarte geloasa.
winking
Deyutza

| iuliana21 a răspuns:

Incearcai sa ii areti ce a pierdut. vorbeste cu ele despre lucrurile ce leati facut imp.sunt sigura ca va leaga multe lucruri frumoase succes.:*

| iiirrriiisss a răspuns:

Te-a parasit si tu-l vrei inapoi..De ce? Pentru a suferi o alta deceptie?

| iceman a răspuns:

Buna
Tu trebuie sa stii cel mai bine de ce te-a parasit.Nu cred sa regrete decizia din moment ce esti disperata sa il recuperezi.In orasul din care esti nu mai sunt baieti?
Ce rost are sa te implici intr-o noua relatie, cu o persoana care te-a facut sa suferi odata? Crezi ca nu se va mai intampla?
Eu iti recomand sa iti gasesti un nou prieten/ iubit, o persoana care se te respecte asa cum meriti.

cu respect iceman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi nu stiu ignora-l si o sa vina el la tine fiinda o sa-l doara sadsadcrying