| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cateva solutii sigure pentru intrebarea: Cum sa ma sinucid rapid si fara dureri (daca se poate).Va rog raspunde-ti cu seriozitate!

8 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

N-a mers treaba cu fata de ieri? Sunt destule fete.

Si raspunsul la intrebare: pistol big grin, pac pac in cerul gurii, nu simti nimic.

| Lizzu a răspuns:

O persoana care vrea sa faca asta, o face fara sa anunte pe nimeni si fara stirea nimanui.

Eu cred ca vrei conversatie ...si subiectul ales nu prea e bun sa stii...nici pentru tine nici pentru ceilalti.

Termina cu asta si stapaneste-te, nu te mai lua de altii, fii pasnic si totul se va schimba in favoarea ta, vei vedea. Presupun ca ai 18 ani sau oricat ai avea, nu cauta probleme in jur sau la ceilalti. Vezi de viata ta si de pasiunile tale fara sa ranesti pe nimeni.

Numai bine si succes!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| LIN2010 a răspuns:

Ai nevoie urgenta de o consiliere psihologica, trebuie doar sa recunosti acest lucru si-ti va fi mai bine.Succes

| NoLiesJustLove a răspuns:

Doar pentru o porcarie vrei sa termini cu viata asta? gandeste-te bine ce faci o sa regreti.lasa prostiile, alti mor ca asa le-a fost scris si ar fi vrut sa poata sa traiasca si tu vrei sa mori cand poti sa traiesti?

| StefanCristi55 a răspuns:

Frate,consulta un psiholog, si eu am vrut acum vreo luna, dar viata poate fi frumoasa daca stii cum sa o traiesti, plus ca sinuciderea e un pacat ft mare, de neiertat. Nu fa prostia asta!

| FaraZahar18 a răspuns (pentru StefanCristi55):

L-am batut pe unul si i-am scos un dinte din greseala si acum nu mai suport nimic de scoala de corectie, exmatriculare, daune, deci mai bine bye viata ha ha si am scapat de toate

| apocalipsa25 a răspuns:

Heii ce s-a intamplat cu tine?
de ce vrei sa te sinucizi nu-ti place viata sau ce?
gandeste-te la bine ai un viitor mare in fata
gandeste-te cita durere vei creea persoanelor dragii