| HeyScandura a întrebat:

Vreau de mult timp sa imi pun un pierce...Am fost la mai multe saloane, dar cum nu am 18 ani trebuie sa ma duc cu unul din parintiwinkingBineinteles ca niciunul nu e de acordlaughing
Este cineva care imi poate explica cum sa imi fac un pierce sub buza? Ca mi-e frica sa nu il fac aiurea si sa se infecteze x_X
Fundita pentru cine imi explica cel mai binewinking

Răspuns Câştigător
| Acadeaaa a răspuns:

Si`o facut si o prietena de-a mea. in primul rand si-a cumparat un ac sterilizat de la farmacie si un cercel special pentru piercing`urile in buza happy dupa aceea si-a dezinfectat cu spirt zona unde dorea sa`si faca piercingul, apoi si-a gaurit buza in fata oglinzii si s`a chinuit sa`si puna cercelul ( pe care l-a dezinfectat cu spirt )

Eu stiam ca iti trebuie bilet de la parinti daca nu ai 18 ani, oricum daca ti se pare aiurea sa ti`l faci acasa ( desi eu nu cunosc decat varianta pe care am scris`o mai sus thinking ) poti incerca sa-ti mai convingi parintii happy. deoarece stiu ca prietena mea sa chinuit multe ore pana a reusit laughing

si inca ceva, trebuie sa iti ti cereclul in buza mai mult de o luna ca sa nu ti se inchida gaura la prima scoatere a cercelului happy

sper ca ti am fost de folos, succeswinking

2 răspunsuri:
| christina_7344 a răspuns:

Ma si o colega de la mine din clasa si-a facut pirsing singura cica sia cumparat un ac de la farmacie(daca asa o fi)si e special credstraight face nu stiu sigur si la dat cu spirt si pe urma si-a pus o oghilnda in fata ca sa vada daca nimereste vreo vena si asa si-a facutwinking

| addu a răspuns:

Iti trebuie branulabatting eyelashes o fixezi, impingi si pui piercingu happy
si iti cumperi apa oxigenata sa nu se infecteze tongue nu 'i mare lucru tongue

spor.