| anonim_4396 a întrebat:

Vreau neaparat sfaturi! Eu cred ca daca prietenii sau cunoscutii iti stiu secretele si vor sa le spuna sau te enerveaza sau iti stau in calea viitorului tau...cea mai usoara cale e sa-i omori ( vorbesc serios, am o gandire de psihopat ) ...va rog spuneti-mi cum sa scap de gandirea asta!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca să scapi de gândirea asta, gândește-te că și tu ți poate secrete de ale altora. Toți ne avem la mână unii pe alții. Unele nu pot fi demonstrate! Nu poți crede în tot ceea ce zice X despre Z! Dacă îi omori poate vei spune cuiva, sau va afla cumva cineva și acela va spune altcuiva, aici iar intervine dovada. Dovada o poti da tu de gol. Dacă ai spus că gândești ca un psihopat te cred în stare să ucizi! Asta nu va șterge păcatele/secretele! Omorând persoana se mai adaugă ceva pe conștiința ta! Ceva imposibil de uitat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai simplu, ar fi sa nu-ti mai spui secretele, nici macar celui mai bun prieten!
In felul asta nu ai de ce sa-ti faci probleme sau sa fii stersat, ca cineva le-ar putea folosii ori santaja.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Du-te la psiholog

| Alina666 a răspuns (pentru IoanaRoman09):

Nu ma ajuta cu nimic ...mai mult ma incurca!

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru Alina666):

Ai incercat macar? Tu ai nevoie de specialisti nu de TPU