| Daria1995 a întrebat:

Vreau niste statusuri de suparare sau de suferinta ca nu gasesti dragostea!

Răspuns Câştigător
| SloOpY a răspuns:

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…
Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru… m-ai lasat sa plec!
Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…statusuri-triste-amintiri-singuratare-regret-dezamagiri
At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…
Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…
Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…
Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…
Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…
M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…
Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…
Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…
Frumusete … exterior, zambet … exterior, inauntru…
Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine»

funda?

1 răspuns:
| SpagheteCuKetchup a răspuns:

1.Cum e cand persoana iubita te ignora? Cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? Inima iti plange dar n-ai ce-i face! Iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...
2.Va veni o data vremea cand in urma vei privi... ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca: "Asa a fost o data!"
3.Nu rascoli cenusa trecutului
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!
4. Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!
5.Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
6. Daca crezi in vise, atunci vei dormi toata viata.
7.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...
8.Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
9.Prietenii falsi sa imi dea un Buzz:astazi fac prezenta.
10.Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!