| udisteanuteodora a întrebat:

Vreau sa ii zic unui baiat ca imi place de el. Este tipul acela de treaba, doar ca mi-e frica ca poate de exemplu sa trimita screenul colegilor lui, sau sa rada apoi de mine. L-am intrebat daca ma place dar a spus n. Ceea ce foarte ciudat, pentru ca el se comporta foarte dragut cu mine. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Faptul ca l-ai intrebat e un pas in directia buna. Spune-i ca iti place de el, n-ai nimic de pierdut. Daca "trimite screenul colegilor lui" oricum n-ai pierdut un mare caracter.

| 393Dan a răspuns:

Poate e doar asa el politicos, nu numai decat sa placa pe cineva. Daca-l placi, cred ca-i o idee buna, sa fiti prieteni ceva timp, ca ar sa se dea el la tine cu timpul. Baiat cu fata nu pot fi doar prieteni pentru mult timp, o data si o data unul de ei se va indragosti si-l va trage si pe celalalt. Asa ca fiti buni prieteni pana ce.