| ylakiztenurb a întrebat:

Vreau sa il fac pe tatal fetitei mele sa o recunoasca dar nu stiu exact cum trebuie sa procedez....mentionez ca fata e la mama mea legal (i-am lasat-o in grija printr-o procura deoarece eu sunt plecata)poate mama sa il dea in judecata sau trebuie sa il dau eu in judecata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa deschizi proces de paternitate si sa-i faci testul de sange.
In orice caz, judecatorul te va privii ca pe ultima femeie, deoarece ti-ai parasit copilul, lasandu-l in grija altilor.
Mama ta nu te poate reprezenta personal la judecata!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Proces de paternitate, costă, durează, mama ta n-are treabă cu asta.

| Andreeush a răspuns:

Tu trebuie sa il dai in judecata. E copilul tau.