| Maryuka a întrebat:

Vreau sa imi cultiv vocea,sa fac orice dar sa am o voce cat de cat buna,am o. harchaitura de voce,zici ca e o dacie uzata.
FUNDA PLS,cum imi pot cultiva vocea, cum imi pot da seama daca am ureche muzicala?

4 răspunsuri:
| aFurisit a răspuns:

Mananca si tu mai multe seminte de floarea soarelui, de castraveciori whistling... gasesti tu ce vrei sa cultivi si in acelasi timp sa cantiiii tare, tare big grin

Bafta!

| Nope23 a răspuns:

Mănâncă in fiecare zi câte un ou crud, aşa cum fac toti marii cântăreţii.
Fundita?

| deenimariee a răspuns:

Vrei ureche muzicala?
imposibil!
vrei sa stii daca ai?
ei bine foarte matura si gandita intrebarea!
tot ce trebui sa faci este sa chemi un prieten si sa cante ori pe telefon ori la un pian poti instala pe telefon o aplicatie pian si ce trebui sa faca prietenul tau ei bine sa aleaga 2 note din do re mi fa sol la si do2 sa zicem do si sol adica nu trebui sa fie asa apropiate exx do si re si sa cante do si sol la pian si sa vada daca tu le auzi cu ureche notele si sti ca acele note sunt do si sol ai p ureche de ne uitat! iti mai dau un exemplu!
prietenul tau alege notele re si la dar fara sa stii tu ca acele sunt re si la daca tu le-ai pronuntat vine sunetul inalt si daca ai stiut ce nota este ai ureche muzicala!
avertisment!

vezi ca tu trebui si sa le spui inaltimea si jositatea de ex do e inalt re si mai inalt mi si mai mai inalt! si tot asa! toate vine de la o scara la alta

| Ellaelena09 a răspuns:

Cautati o scoala de canto si profesorii repectiv iti vor spune daca ai voce sau nuhappy