| BeYourSelf7 a întrebat:

Vreau sa imi fac o masina din lemn (kart)..cu ce ar trebui sa incep?

2 răspunsuri:
| PlayWithFire a răspuns:

-Cu inceputul tongue o mica gluma
-Am facut si eu o masina dar din carton si am inceput cu baza (adica sa faci un fel de suport rezistent unde o sa pui scaunele si restul si la sfarsit pui rotile si detaliile

| Stefan04 a răspuns:

Pai daca ai vrea o masinuta cu care vrei tu sa te plimbi :
Mai intai cadrul, indicat sa fie in forma dreptungiulara si din lemn reistent, dupa care in partea din spate iti va trebui un lemn gros de care sa prinzi lagarele pentru ax-ul care va tine rotile, dupa care in laterale fata va trebui sa fixezi bine 2 fuzete pe care vor fi puse rotile si vor fi prinse doua entriere din fiecare parte pana la teava volanului, scaunul te ve-i pricepe tu sa-l facei, daca vrei sa functioneze la pedale poti taia de la o bicicleta partea cu pedalele si foile de lant de unde ve-i intinde un lant pana la ax spate unde va fi sudat un pinion, nu e greu doar ca trebuie sa te orentezi unpic