| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac un jurnal handmade, nu vreau sa il cumpar. TOT ce va rog este sa imi dati niste link-uri cu tutoriale sau instructiuni.
Mai am o rugaminte pentru cei care imi dau link-uri: asigurativa ca printre lucrurile de care am nevoie sa nu fie ata cerata sau piele[nu am si nici nu stiu de unde sa cumpar]
Va rog ajutati-ma!
Vreau sa il incep in prima zi din anul 2013.si e putin pana atunci
pa pa
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| CrazyGirl2 a răspuns:

Sincer,si eu mi-am facut unul handmade.si nu e greu...am vazut la o tipa cum arata, si mi-a venit ideea cum sa il fac...
am luat o agenda normala, si am invelit-o intr-un tricou vechi cu imprimeu, si am lipit inauntrul agendei, cu picatura, marginile tricoului.si sincer, arata foarte fain.inauntru, unde ai lipit marginile tricoului, o sa arate cam urat, da am pus carton peste, l-am lipit, si acum e bestial happy. succes :*

| anonim_4396 explică (pentru CrazyGirl2):

Inca ceva: ce se poate scrie in jurnal, si respectiv in prima zi[trebuie sa ma prezint?]?

| CrazyGirl2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu ma prezint.de obicei incep cu ce am facut in ziua respectiva, si sentimente chesti de genu.nu m-am prezentat in jurnalele mele niciodata.tu poti sa o faci, daca vrei

4 răspunsuri:
| Radu_Andreea_1991 a răspuns:

Nu stiu daca mai doresti sa iti faci unul sau daca il ai deja dar eu am gasit aces video pe youtube si cred ca ti-ar fi de mare ajutor.http://www.youtube.com/watch?v=S2FRKbQI2kY